Valdība atliek lemšanu par mazo veikalu atvēršanu 5

Ministru kabinets ceturtdien tomēr atlika lemšanu par mazo veikalu atvēršanu.

Ar priekšlikumu atlikt EM priekšlikuma izskatīšanu nāca klajā Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), kuru ieskatā šis nav īstais brīdis, lai lemtu ierobežojumu mīkstināšanu, piebilstot, ka drīzāk būtu jādomā par pasākumiem saslimstības ar Covid-19 mazināšanai.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) aicināja Operatīvajā vadības grupā izstrādāt kritērijus, kurus ņemot vērā, varētu lemt par mazo veikalu atvēršanu.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) emocionāli valdības sēdē norādīja, ka valdība raidot nepareizus signālus medijiem un sabiedrībai, proti, viņaprāt, nekādus atvieglojumus EM priekšlikumā par plašāku tirdzniecību viņš neredzot. Ministrijas piedāvājums ir sakārtot tirdzniecības sistēmu un sakārtot sistēmu tā, lai nebūtu veicināta vīrusa izplatīšanās.

Ģirģens uzskata, ka, atļaujot darboties mazajiem veikaliem, cilvēki nedosies uz lielveikaliem tādā skaitā, kā tas ir novērojams pašlaik. Patlaban cilvēki dodas masveidā uz lielveikaliem, stāv ārā rindās un bieži vien neievēro distanci, sacīja Ģirģens.

Iekšlietu ministrs solīja, ka, valdībai atļaujot plašāku tirdzniecību, policija spētu veikt atbilstošas kontroles veikalos. Patlaban vidēji dienā likumsargi pārbaudot aptuveni 900 tirdzniecības vietas.

Iekšlietu ministrs arī uzskata, ka jāsakārto sistēma ar ieceļošanu. Viņš uzskata par atbalstāmu uzraudzītu un kontrolējamu avioreisu atļaušanu, nevis personu ieceļošanu privātajā transportā, kas ir grūtāk kontrolējama.

Ģirģens sagaida no ekspertiem kvalitatīvus risinājumus ar konkrētiem piedāvājumiem. Viņš gribētu dzirdēt atbildi, kāpēc nekrītas inficēšanās rādītāji un kādi apstākļi veicina vīrusa izplatību.

Pēc diskusijām ministri atbalstīja šo priekšlikumu un atlika lemšanu par mazo veikalu atvēršanu.

EM ceturtdien aicināja Ministru kabinetu atbalstīt priekšlikumu atļaut mazajiem veikaliem strādāt no 9.marta, nevis 1.marta, kā tika konceptuāli lemts otrdien, 23.februārī.

EM priekšlikums paredzēja, ka no 9.marta mazumtirdzniecības pakalpojumus klātienē bez preču grupu pārdošanas ierobežojumiem būtu tiesīgi sniegt arī veikali ar platību līdz 300 kvadrātmetriem, kuros apmeklētājiem ir nodrošināta atsevišķa ārējā ieeja tirdzniecības vietai.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) preses konferencē pēc valdības sēdes 23.februārī sacīja, ka Latvijā jau darbojas EM kopā ar nozari izstrādātais drošas tirdzniecības modelis un līdz šim komersanti bijuši loti atbildīgi prasību ievērošanā.

Ekonomikas ministrs uzsvēra, ka konceptuālā vienošanās paredz atļaut strādāt veikaliem ar platību līdz 300 kvadrātmetriem ar atsevišķu ieeju no ārpuses, lai būtu iespējams kontrolēt cilvēku skaitu veikalos. Atvērtajos veikalos vienlaikus varēs atrasties ne vairāk par 12 cilvēkiem.

Vienlaikus Vitenbergs piebilda, ka šī ierobežojumu mīkstināšana neattieksies uz lielajiem tirdzniecības centriem vai lielajiem būvmateriālu un sadzīves preču veikaliem - tajos joprojām būs spēkā tirdzniecībai atļauto preču saraksti, preču pasūtīšana attālināti ar iespēju tās saņemt veikalā vai ar piegādi.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 6.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Daiga

idiotu bars,mazie veikali ir daudz drošāki nekā lielie.Lielajos atrodās ļoti daudz cilvēku,bet mazajos var kontrolēt cilvēku skaitu,kaut laižot pa 2-5 cilvēkiem iekšā.Ko dod tie ierobežojumi.....ja skaits tik aug....

pirms mēneša, 2021.02.25 15:42

Penālis

Ar matemātiku tā pašvakāk skolā gāja? Skaits lēnām, bet samazinās. Un šajā situācijā, ja saslimušo skaits nepalielinās, tas norāda uz to, ka ierobežojumi dod rezultātu.

pirms mēneša, 2021.02.25 22:07

Greex

Penāli, tas var norādīt uz dajebko. Lielākoties tiek testēti mediķi un operatīvo dienestu darbinieki, un mediķi tagad ir lielākoties savakcinēti - tātad šajā grupā saslimstība krītas. Tikpat labi tas var norādīt arī, ka lielākā daļa to cilvēku, kuriem šī slimība vispār izpaužas, jau ir savu vīrusu dabūjuši. Tas var norādīt arī uz to, ka cilvēki vairs katru iesnu dēļ neskrien nodot testu. Utt.

pirms mēneša, 2021.02.26 01:31

Pro

Protams,ka labāk,lai cilvēki ir izkliedēti pa daudziem veikaliem.Ir arī daudz cilvēku,kuri joprojām nevēlas ieturēt distanci,tieši sirmgalvji.Jāsecina,ka mums ir neizlēmīga valdība,parasti atliek lēmumus.

pirms mēneša, 2021.02.25 16:52

Rudolfs

Muļķības, visiem ministriem baiļ par vietu pie dārgās siles. Mazie veikali mazāk bīstami, un nav tie laiki mur met deficītu lai pulcētu daudz cilvēku. Vienkārši vajag kontrolēt cilvēku daudzumu veikalā un viss/

pirms mēneša, 2021.02.26 08:06

Vietējās ziņas

Uz zz.lv pilno versiju