Skolēniem rudens brīvlaiku pagarinās par vienu nedēļu, no 1.novembra mācības klātienē atsāks 1.-3.klašu skolēni, pārējie mācīsies attālināti 10

Visiem skolēniem, kuriem patlaban ir sācies rudens brīvlaiks, tas tiks pagarinās par vienu nedēļu, savukārt no 1.novembra mācības klātienē atsāks 1.-3.klašu skolēni, visi pārējie skolēni līdz 15.novembrim mācīsies attālināti, par Krīzes vadības padomes sēdē panākto vienošanos informēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Ministre atzina, ka diskusijas par izglītības iestāžu darbu bijušas ļoti smagas. Sākotnēji bijis plānots attālinātu mācību procesu noteikt piecas nedēļas, taču izdevies vienoties, ka par vienu nedēļu tiek pagarināts rudens brīvlaiks un jau no 1.novembra 1.-3.klašu skolēni varēs mācīties klātienē, jo šajā vecumposmā bērniem trūkst prasmju patstāvīgi mācīties attālināti, par ko izglītības darbinieki pārliecinājušies pagājušajā mācību gadā.

Pirmsskolas izglītības iestādēs līdz 15.novembrim strādās dežūrgrupas un valdība aicinās visus vecākus, kuri vien to var, bērnus uz bērnudārzu nevest, sacīja ministre.

Pēc 15.novembra klātienes mācības atsāks visi pārējie skolēni.

Muižniece nepieļauj, ka pēc 15.novembra varētu tikt pagarināts attālināts mācību process. "Es saprotu medicīnas darbinieku noslodzi, taču pēc 15. novembra vairāk nepieļaušu situāciju, ka bērni tiek sodīti par pieaugušo cilvēku neizdarībām, kuru dēļ viņiem jau otro mācību gadu ir ierobežotas iespējas mācīties klātienē," uzsvēra ministre.

Viņa piebilda, ka pagājušajā mācību gadā Latvijas skolēni visilgāk mācījās attālināti, salīdzinot ar skolēniem citās Eiropas Savienības valstīs. Arī Lietuvā pašlaik lemts pagarināt par vienu nedēļu mācību gadu, kamēr Igaunijā mācības turpināsies klātienē neskatoties uz to, ka epidemioloģiskā situācija abās kaimiņvalstīs ir līdzīga.

Ministre neizslēdz iespēju, ka šo mācību gadu nāksies pagarināt līdz Jāņiem.

Viņa informēja, ka Izglītības un zinātnes ministrija gatavos pieprasījumu, lai kompensētu to skolotāju papildus ieguldīto darbu, kuri līdz 15.novembrim strādās attālināti. Viņa atzinīgi vērtēja skolu administrācijas paveikto darbu, organizējot skolēnu testēšanu.

Kā vēstīts, no ceturtdienas, 21.oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 15.novembrim Latvijā spēkā stāsies īpaši stingri Covid-19 ierobežojumi jeb stingrais "lokdauns", pēc Krīzes vadības padomes (KVP) pirmdien žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš minēja, ka "lokdauna" jeb "mājsēdes" laikā ciet būs teju visi veikali, izklaides iespējas un citi pakalpojumi, kā arī skolas. Vienlaikus lēmums vēl būs jāapstiprina arī Ministru kabineta sēdē.

Kariņš norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, jo Latvijā ir pārāk neliels vakcinācijas aptveres rādītājs. "Daudziem tas var šķist nesaprotami, kāpēc mums ir tā, bet Dānijā un Īrijā citādi. Iemesls ir tāds, ka vakcinēšanās process nav izdevies, kā tas bija iecerēts," sacīja Kariņš.

Latvija ir pirmajā vietā pasaulē saslimstības ar Covid-19 tempā. Pēdējā nedēļā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits palielinājies par 49%, salīdzinot ar saslimstību nedēļu iepriekš. Divu nedēļu Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju sasniedzis 1266,4, kas ir divas reizes lielāks nekā otrā viļņa maksimums.

Foto: no arhīva
Pievieno komentāru

Komentāri 10

Iveta

Un ka ar specialo skolu. Vini ari macisies no 1.novembra

pirms mēneša, 2021.10.19 00:04

cilvēks

kā parasti ir daudz lietas, kam VIŅI nepievērš uzmanību, izliekas, ka kaut kas neeksistē.

pirms mēneša, 2021.10.19 07:32

re!

Vē jau galīgais lēmums nav pieņemts!

pirms mēneša, 2021.10.19 07:55

Kur loģika

Bērni uz skolu netiekot, bet visur visi ceļo... mūsu valstī ir problēmas ar prioritātes pakāpēm...

pirms mēneša, 2021.10.19 07:50

egle1

jo laikam vairāk nav naudas balstīt visiem zināmo lidsabiedrību, atļāva parvadājumus.

pirms mēneša, 2021.10.19 09:55

cilvēks

nu tak normāli. Aizbrauc uz Igauniju, Poliju, Somiju, Čehiju, da jebkur. Normāli atpūties, paklausies kādu koncertu vienalga, kāda mūzika tev patīk. Pastaigā pa kalniem, aizej tur, kur neviena cita nav, vai patusē Prāgas vai Krakovas, Tallinas centrā. To gandrīz jebkurš var atļauties, vismaz no tiem, kas šeit sēž un komentē. Biezie lai mauc uz Maiami un Kanārijiem. Un tu redzēsi to, ko neredzēsi mūsu dzimtenē. Jā , te ir skaista daba, meži, līdzenumi, saulrieti jūras krastā, bet ir tikai viena VISbūtiskākā lieta, kas pietrūkst - sakārtotība. Kas rada mieru, noņem nevajadzīgu stresu, ļauj padomāt par sevi.

pirms mēneša, 2021.10.19 09:56

Zuze

Ceļotāji patiesībā rūpējas par saslimstības samazināšanu, jo dodas uz vietām, kur mazāka iespēja inficēties. Nopietni.

pirms mēneša, 2021.10.19 10:15

cilvēks

un pēc pilnvērtīga ceļojuma uz kādu laiku nekur arī neprasās. Var mierīgi strādāt, kopt savu dārzu, remontēt māju utt.

pirms mēneša, 2021.10.19 10:36

J

Kāpēc skolēnus katru nedēļu testē? Pirms brīvlaika testēja, šonedēļ testēs. Lieki izmesta nauda, ja skolas būs attālināti.

pirms mēneša, 2021.10.19 10:44

egle1

Atcēla šonedēļas testu, eklasē ziņa.

pirms mēneša, 2021.10.19 12:41

Vietējās ziņas

Uz zz.lv pilno versiju