Regulāri veiks Covid -19 testus Jelgavas bērnudārzu, Paula Bendrupa pamatskolas un pamatskolas "Valdeka" darbiniekiem

Lai laikus atklātu inficētās personas un nepieļautu Covid-19 izplatību izglītības iestādēs un ārpus tām, no šīs nedēļas Jelgavas izglītības iestādēs, kas turpina darbu klātienē, regulāri tiks pārbaudīti darbinieki jeb veikts rutīnas skrīnings. Testēšana ar siekalu paraugiem reizi nedēļā noritēs arī Jelgavas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolā un Jelgavas pamatskolā "Valdeka"-attīstības centrā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Grozījumi Ministra kabineta rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" paredz, ka no šīs nedēļas jāveic izglītības iestādēs klātienē nodarbināto testēšana jeb rutīnas skrīnings. Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidro, ka regulāra Covid-19 testēšana Jelgavā attiecas uz visiem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem – gan pedagogiem, gan tehnisko personālu – gan uz Paula Bendrupa pamatskolas un Jelgavas pamatskolas "Valdeka"- attīstības centra darbiniekiem, jo šīs iestādes darbu turpina klātienē. 

Rutīnas Covid-19 skrīningam tiks izmantoti siekalu paraugi, kas neprasa ārstniecības personu piesaisti. "Katram izglītības iestādes vadītājam Veselības inspekcijā jāiesniedz testējamo darbinieku saraksts. Saņemot izglītības iestādes pieteikumu, inspekcija to nosūtīs vienai no rutīnas skrīningā iesaistītajām laboratorijām, kas sazināsies ar katru iestādi atsevišķi, nosakot, kad iestādē tiks nogādāti siekalu testi un paņemti siekalu paraugi, lai tos nogādātu laboratorijā," skaidro G.Auza. Darbinieku testēšana ar siekalu paraugiem notiks reizi nedēļā.  

Pārvaldes vadītāja pauž, ka Jelgavas izglītības iestāžu darbiniekiem jau ir zināma pieredze ar kolektīva testēšanu, jo atsevišķās izglītības iestādēs arī iepriekš ir organizēta kolektīva testēšana, izmantojot siekalu paraugus. 

"Jau līdz šim pēc Slimību profilakses un kontroles centra norādījumiem ir veikta darbinieku testēšanu ar siekalu paraugiem tajās pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās tika konstatēta saslimšana ar Covid-19, lai atklātu arī tos inficēšanās gadījumus, kad simptomi netika novēroti. Atsevišķās izglītības iestādēs visu darbinieku testēšana veikta pat vairākkārt," stāsta G.Auza, papildinot, ka iepriekš, lai pārliecinātos par vīrusa klātbūtni iestādē, testi veikti tad, kad jau bija kāds laboratoriski apstiprināts Covid-19 gadījums, taču šis iknedēļas skrīnings ļaus savlaicīgāk atklāt inficētas personas un izvairīties no Covid-19 izplatības. "Visās izglītības iestādēs tiek ievēroti stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi, taču jāapzinās, ka epidemioloģiskā situācija valstī kopumā neuzlabojas," norāda vadītāja.    

Testētas netiks tās personas, kuras Covid-19 ir pārslimojušas. 

Testēšana neatceļ sejas masku nepieciešamību, dezinfekciju, distancēšanos un citus epidemioloģiskās drošības pasākumus izglītības iestādēs. 

G.Auza norāda, ka no marta vidus klātienē strādājošajās izglītības iestādēs darbiniekiem plānots veikt SARS-CoV-2 vīrusa antigēna testus.

 

 

Foto: no arhīva 


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz zz.lv pilno versiju