LLKA stipendiju ieguvis LLU sociālo zinātņu maģistrs ekonomikā Jānis Mistris

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) Stipendijas piešķiršanas komisija vienbalsīgi lēmusi 500 eiro stipendiju piešķirt Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) sociālo zinātņu maģistram ekonomikā Jānim Mistrim, informē LLKA.

Mistris, atbilstoši LLKA Stipendijas nolikumam, sava maģistra darbu "Kooperatīvu darbības attīstība graudkopības nozarē Latvijā" izstrādāja un pētījumu veica kopdarbībā ar LLKA un lielākajiem graudu nozares kooperatīviem. Viens no galvenajiem secinājumiem Mistra darba secinājumiem ir, ka Latvijas graudkopības kooperatīviem ir nepieciešami savi pārstrādes uzņēmumi, lai sekmīgi veidotu savas darbības attīstību.

"Kooperācija ir Latvijas lauksaimniecības stūrakmens un nākotne, līdz ar to LLKA stipendijas mērķis ir kalpot kā vienam no soļiem, lai pievērstu topošo lauksaimniecības un mežsaimniecības speciālistu uzmanību kooperācijas pētīšanai Latvijā, sniedzot jaunu skatījumu uz pašreizējiem procesiem un iezīmētu jaunas tendences un virzienus, kādos kooperācijai Latvijā ir jāvirzās," pauda LLKA izpilddirektore Linda Uzkalne.

Viņa piebilda, ka arī nākamajā mācību gadā LLKA plāno piešķirt stipendiju un jau šobrīd aicina LLU topošos maģistrus būt atsaucīgiem, rakstot savus darbus par kooperāciju un arī pretendēt uz LLKA stipendiju.

LLKA Stipendijas piešķiršanas komisijā no LLKA piedalījās valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, valdes priekšsēdētāja vietniece Mirdza Feldmane un izpilddirektore Linda Uzkalne, savukārt no LLU - profesores Modrīte Pelše un Anita Auziņa.

Jau ziņots, ka LLKA stipendijas programma LLU Attīstības fondā tika izveidota 2019.gada 10.jūnijā un šī ir pirmā reize, kad uz vienreizēju stipendiju 500 eiro apmērā varēja pretendēt divi sekmīgi LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības

fakultātes un/vai Meža fakultātes maģistri.

LLKA ir dibināta 2002.gadā un apvieno lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, kuras strādā savu biedru interesēs, samazinot to ražošanas izmaksas. LLKA darbības mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperācijas attīstībai un veicināt sabiedrības izpratni par kooperācijas nepieciešamību un priekšrocībām. Patlaban LLKA ir 50 biedri.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz zz.lv pilno versiju