Goda ģimenes tvērumu no 1.maija attiecinās arī uz ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti

Saeimas šodien galīgajā lasījumā pieņēma koalīcijas deputātu virzītos grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likuma grozījumiem, kas nosaka, ka Goda ģimenes apliecības no 1.maija tiks piešķirtas arī ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti.

Kā iepriekš informēja Saeimas Preses dienestā, Sociālo un darba lietu komisija priekšsēdētājs Andris Skride (AP) iepriekš pozitīvi novērtēja, ka ar šiem grozījumiem tiek pievērsta lielāka uzmanība un sniegts atbalsts arī ģimenēm, kurās audzina bērnu ar pirmās vai otrās grupas invaliditāti līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

Pašlaik Goda ģimenes apliecību saņem daudzbērnu ģimenes, taču nereti rūpes par vienu bērnu ar īpašām vajadzībām var būt līdzvērtīgas rūpēm par vairākiem bērniem. Komisija sadarbībā ar ministrijām turpinās strādāt pie iespējamajiem risinājumiem dažādu atbalsta mehānismu meklējumiem, lai ģimenes ar bērniem un ģimenes, kurās audzina bērnu ar invaliditāti, saņemtu arvien lielāku valsts un pašvaldību atbalstu ikdienas dzīves vajadzību nodrošināšanai, uzsvēra Skride.

Patlaban noteikts, ka valsts īsteno Latvijas Goda ģimenes apliecības programmu, kurā Sabiedrības integrācijas fonds nodrošina karšu izsniegšanu, piedāvā iespēju saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts un privātie uzņēmumi.

Goda ģimenes apliecības izsniegšana arī tām ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti, apliecinātu valsts ieinteresētību, vēlmi atbalstīt un novērtēt vecāku ieguldījumu, audzinot savus bērnus, norādījuši pieņemto izmaiņu autori.

Lielākā daļa valsts un pašvaldību organizētie atbalsta pasākumi tiek piedāvāti vien tām ģimenēm, kam noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes statuss. Līdz ar to daudzas ģimenes, kuras audzina bērnu ar invaliditāti un kuru ienākumi pārsniedz noteikto minimālo slieksni, nevar saņemt attiecīgo atbalstu, anotācijā akcentējuši grozījumu autori.

Noteikts, ka uz atbalsta pasākumiem ģimenes, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti, varēs pretendēt no šī gada 1.maija.

Pērn valstī bija reģistrēti vairāk nekā 8400 bērni ar invaliditāti, liecina Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas informācija likumprojekta anotācijā.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz zz.lv pilno versiju