Divas dzelzceļa pārbrauktuves Jelgavā papildina drošības kampaņas zīmes 3

Valsts akciju sabiedrība (VAS) "Latvijas dzelzceļš" (LDz) otrdien, 7. jūlijā, atklāja drošības kampaņu "Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!", kuras laikā ikviens aicināts atcerēties par drošību dzelzceļa tuvumā. Kampaņas gaitā 100 vietas visā Latvijā, tostarp divas pārbrauktuves Jelgavā papildinātas ar tumsā spīdošām grafiskām zīmēm, kas brīdinās par atrašanos dzelzceļa tuvumā, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

"Zīmju vietas tika izvēlētas sadarbībā ar "Latvijas dzelzceļa" Tehnisko direkciju, izvērtējot pāreju sarežģītību, kā arī cilvēku plūsmas. Jelgavā šīs zīmes uzstādītas divās lokācijās – pie pārbrauktuvēm Tērvetes un Garozas ielā," informē LDz Mārketinga projektu vadītāja Sandra Voldiņa. 

VAS "Latvijas dzelzceļš" ik gadu organizē satiksmes drošības kampaņas, lai atkārtoti atgādinātu par drošību dzelzceļa tuvumā un pievērstu sabiedrības uzmanību sekām, kas rodas, neievērojot noteikumus. Pārdroša rīcība, noteikumu pārkāpšana un neuzmanība dzelzceļa sliežu tuvumā – tie ir iemesli, kas katru gadu izraisa nelaimes gadījumus. 

Kā norāda LDz, pateicoties uzņēmuma īstenotajām satiksmes drošības kampaņām, ik gadu uz un pie sliežu ceļiem bojā gājušo cilvēku skaits pakāpeniski samazinās. Taču joprojām, neievērojot vai ignorējot drošības noteikumus, ik gadu iet bojā vai tiek ievainoti desmitiem cilvēku. Kā liecina LDz apkopotā statistika, šī gada pirmajā pusē notikuši jau deviņi gadījumi, kuros gājuši bojā pieci cilvēki, bet četri guvuši traumas. 

Izveidots arī kampaņas "Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!", klips, kas atgādina par drošību sliežu tuvumā.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība un YouTube

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vernons

Pirms dz. pārbrauktuves Nopauzē, bet pirms ielas šķērsošanas 5 km/h! Vai nav smieklīgi?

pirms mēneša, 2020.07.07 20:45

Resnais

tas tāpēc, ka vilciena vadītājam nav saistoša Vīnes konvencija, un viņs nerāda ne stopsignālus ne virzienu ar roku, un kā priekšā esošais negarantē gājēja nenokļūšanu kapos, ja kāds ietrieksies vilciena sānos.

pirms mēneša, 2020.07.08 00:24

Vēē..

Kas tas par slengu! Vai nav vārdu: "Uzmanies", "apstājies" ? Apķēpāta iela ar nejēdzīgu tekstu.

pirms mēneša, 2020.07.09 16:00

Vietējās ziņas

Uz zz.lv pilno versiju