Branku mežā taps pastaigu taka 8

Ozolnieku novada pašvaldība savā “Facebook” profilā informē, ka 20. janvārī norisinājās tikšanās ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" un Latvijas Lauksaimniecības universitātes valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas aģentūras "Meža pētīšanas stacija" pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumu par pastaigu takas izveidi Brankās. Iecere radusies, novērojot iedzīvotāju aktivitātes un vēlmi doties pastaigās pa konkrēto meža ceļu, neskatoties uz to, ka vieta pagaidām nav piemērota ērtām pastaigām.

Sarunas laikā noskaidrots, ka tuvākajā laikā iedzīvotāju iecienītā meža stiga Brankās tiks sakopta, veidojot 2.5 metru platu un aptuveni 3 kilometru garu pastaigu taku. Teritorijas sakopšanas procesā plānots veikt sauso koku zāģēšanu un takai blakus esošo krūmu izzāģēšanu 10 metru platumā. Savukārt takas tālākajā punktā iecerēts veidot apskates objektu - ozolu, attīrot kokam apkārt esošo teritoriju.

Plānots, ka darbi tiks paveikti līdz šī gada aprīļa beigām.

Foto: “Facebook” un Ozolnieku novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 8

bite

Prieks par to! Cilvēkiem ļoti patīk šādas takas!

pirms mēneša, 2021.01.24 15:49

xxx

Tie izagetie krumi mezos un mezmalas nav smuki, iespejams ir cita motivacija to darit

pirms mēneša, 2021.01.24 17:26

cilvēks

atbalstu. Īsti nav skaidrs, kā tiks "veidots ozols", bet atbalstu.

pirms mēneša, 2021.01.24 17:29

Eh

Milzīgs prieks par iedzīvotāju entuziasmu un iniciatīvu. Ja grib tad var un notiek. Vairāk tādus cilvēkus arī Jelgavā

pirms mēneša, 2021.01.24 18:22

HOHMA

Ar iedzīvotāju entuziasmu tur nav nekāda sakara,vienkārši kāds domes darbonis ir uzsācis malkas biznesu!

pirms mēneša, 2021.01.25 20:18

Lielais P

Super, vieta kur ar ratiem pastaigāt būs!

pirms mēneša, 2021.01.25 07:57

HOHMA

Ar kāpurķēžu ratiem!?

pirms mēneša, 2021.01.25 20:20

Meža pētnieks.

Pirmās Meža dienas notika 1928. gada 12. maijā, kad tika ierīkots topošās Varakļānu pilsētas bulvāris. Kopš 1928. gada Meža dienas notiek katru gadu. 1929. gadā Mežkopju savienības biedru pilnsapulce nolēma sarīkot 1930. gada pavasarī Meža dienas visā Latvijā. Meža dienās 54 virsmežniecībās 200 vietās notika meža sēšanas, stādīšanas un kopšanas darbi, kā arī priekšlasījumi un ekskursijas, sabiedrisko ēku, ceļu un lauku māju apstādīšana. Tajās piedalījās 20 tūkstoši cilvēku un tika iestādīti 30 tūkstoši koki un krūmi.
Lai vieglāk būtu koordinēt Meža dienu norisi, tika nodibināta Centrālā Meža komiteja, kuras sastāvā bija dažādu iestāžu un organizāciju pārstāvji. Komitejas darbību atbalstīja Zemkopības ministrijas Meža departaments. Notika sadarbība ar presi, propagandējot Meža dienu idejas, publicējot Meža dienu komitejas programmu, informējot par dažādu pasākumu norises laiku un vietu. Katrā pagastā un pilsētā tika izveidota Meža dienu komisija, kurā darbojās vietējais mežkopis, pagasta valdes pārstāvis, skolotājs, agronoms, dārzkopis, aizsargi un skolu jaunatne. Katrai mežniecībai par brīvu izsniedza mežeņus, stādus un sēklas, kā arī 20 Ls nepieciešamo izdevumu segšanai. Pēc Meža dienām komitejai tika iesūtīti īsi pārskati, kuros tika iekļauta sarīkotā pasākuma programma, informācija par priekšlasījumiem, paveikto darbu apraksts un ierosinājumi.

Koku ciršanas biļeti Valsts meža dienesta noteiktajā kārtībā izraksta valsts mežzine,-is.

Ciršanas tāmi gadā aizliegts pārsniegt galvenajā cirtē skuju kokiem, cietajiem lapu kokiem, bērzam un melnalksnim.

pirms mēneša, 2021.01.26 08:06

Vietējās ziņas

Uz zz.lv pilno versiju