Jelgavā atklāj Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 30.sezonu

Ar divām spēlēm, vairākiem konkursiem jaunajiem basketbolistiem, Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) direktores Ievas Ozolas un īpašo viesu uzrunu svētdien, 12.septembrī Zemgales olimpiskajā centrā tika atklāta Latvijas Jaunatnes basketbola līgas jubilejas 30.sezona.

Atklāšanas dienā bija ieplānotas divas spēles. Pirmie uz parketa pulksten 10 devās U14 vecuma grupas zēni, kur savā starpā tikās Jelgavas BJSS trenera Česlava Mateikoviča audzēkņi un Kandavas basketbolisti. Savukārt otrajā duelī pulksten 12 spēkiem mērojās U15 vecuma grupas Jelgavas meiteņu komanda un Rīgas “Kolibri”.

Pirms abām spēlēm laba vēlējumus jaunajā basketbola sezonā sūtīja Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktore, jelgavniece Ieva Ozola, kas jaunajiem spēlētājiem kā galveno ieteica izvirzīt mērķus un tos sasniegt, izceļot, ka sportisti ir spēcīgas personības un spējīgas uz lielām lietām. Labu ceļa vārdus pirms mača vēlēja arī olimpisko čempionu Latvijas 3x3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis, kurš pasākuma laikā visiem sportistiem dāvāja sevis sarakstīto grāmatu “Basketball Blueprint” ar autogrāfu. Grāmata katram jaunajam basketbolistam turpmāk kalpos kā labs “neklātienes treneris”.

Savukārt abu spēļu starplaikā norisinājās tālmetienu konkurss gan meitenēm, gan zēniem. Ļoti sīvā un aizraujošā cīņā zēnu konkurencē uzvaru svinēja jelgavnieks Klāvs Kalniņš, kurš balvu saņēma no Tokijas olimpisko spēļu 3x3 basketbola čempiona Edgara Krūmiņa.

Ar labām emocijām pārņemti, basketbolisti devās laukumā un atklāja LJBL jubilejas sezonu. Jelgavas zēnu vienība ļoti sīvi spēkojās pretim Kandavas vienaudžiem, kas visu spēli atradās vadībā ar četriem līdz desmit punktiem. Tomēr pēdējā ceturtdaļā viesi veica

izšķirošu izrāvienu un svinēja uzvaru ar 78:66. Jelgavniekiem rezultatīvākais ar 16 punktiem izcēlās Edvards Šalājevs, bet 11 punkti Klāva Kalniņa rēķinā.

Tikmēr meiteņu komanda cīņā pret galvaspilsētas “Kolibri” vienību spēli iesāka ļoti pārliecinoši, strauji audzējot savu pārsvaru un izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 81:44. Lielākā uzvaras kaldinātāja bija Tīna Makarova-Makaronoka, kas sakrāja 32 punktus, izcīnīja desmit bumbas zem groziem, atdeva četras rezultatīvas piespēles un pārtvēra piecas bumbas. Zane Šteina guva 12, bet Kate Krūmiņa pievienoja desmit punktus.

“Jubilejas sezonu sākam ar atjaunotu logo, pieteikto komandu skaita rekordu – cīņai gatavojas 401 vienība – un cerību, ka nebūsim spiesti vēlreiz pieņemt lēmumu pārtraukt sezonu epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanās dēļ. Tāpēc novērtēsim iespēju trenēties un spēlēt, kā arī darīsim, kas mūsu spēkos, lai mazinātu vīrusa izplatību un spēles nevajadzētu atcelt,” komentē LJBL direktore I.Ozola

2021./2022.gada LJBL sezonā Jelgavas BJSS tiks pārstāvēta šādās vecuma grupās:

(Sīkāka informācijas pa U11 un U10 vecuma grupas spēlēm, kas notiek sabraukuma veidā,

patlaban nav pieejama)

 U19 zēnu un meiteņu komandas

 U17 zēnu komanda

 U16 zēnu un meiteņu komandas

 U15 zēnu un meiteņu komandas

 U14 zēnu un meiteņu komandas

 U13 zēnu komanda 

 U12 zēnu un meiteņu komandas 

Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Sports

Uz zz.lv pilno versiju