Atklātā vēstulē aicina valdību atļaut strādāt skaistumkopšanas nozares speciālistiem 20

LR Ministru prezidentam

Krišjānim Kariņam

 

LR valdības ministriem

 

Atklātā vēstule.

Aicinu Latvijas valdību atjaunot iespēju strādāt frizierim (ievērojot iepriekš izstrādātās drošības pasākumu vadlīnijas), jo šobrīd noteiktie ierobežojumi ne tikai skar konkrētajā profesijā strādājošos, bet arī sabiedrību kopumā, turklāt nodrošina priekšnosacījumus, kuros atsevišķi frizieru pakalpojumu sniedzēji, ņemot vērā pieprasījumu, darbu turpinās nelegāli.

Mēs nedrīkstam pieļaut vēl lielāku apdraudējumu sabiedrības veselībai, jo jau šobrīd radusies situācija, ka frizieru un citu skaistumkopšanas speciālistu pakalpojumi tiek sniegti nedrošos apstākļos, kuros nav iespējams nodrošināt higiēnas un dezinfekcijas prasības un kurus nav iespējams izkontrolēt.

Šobrīd svarīgākais ir apturēt vīrusa Covid-19 izplatību, tāpēc ļoti būtiski ir sabiedrību pasargāt no sekām, kas var notikt, ja netiks saņemti frizieru pakalpojumi drošos apstākļos.

Argumenti:

1.  Klientu drošība - ja pakalpojumi tiek sniegti mājas apstākļos, tas var veicināt vēl lielāku vīrusu izplatību, jo nav atbilstošu apstākļu drošības un epidemioloģisko pasākumu ievērošanai.

Ja klienti paši krāsos matus ar nezināmām matu krāsam, klienta veselība tiek būtiski apdraudēta. Klienti paši sev nevar veikt diagnostiku, un tas var radīt bīstamas sekas. Bez atbilstošas diagnostikas var iegūt galvas skalpa ķīmisko apdegumu, matu ķīmisko sadegšanu, var iestāties alerģiskais šoks, kā arī var rasties matu krāsas nevēlams rezultāts, kas savukārt negatīvi ietekmē psiholoģisko pašsajūtu.

 

2.  Psiholoģiskie momenti – frizieru un citu skaistumkopšanas speciālistu pakalpojumu pieejamība sniedz sabiedrībai pozitīvas emocijas, kas ietekmē pašsajūtu, uzlabojot psihoemocionālo stāvokli. Tas it sevišķi ir būtiski šobrīd, kad sabiedrībā valda liela spriedze.

 

3.  Skaistumkopšanas meistaru drošība, psiholoģiskā pašsajūta un labklājība.

Aizliegums strādāt būtiski palielina meistaru finansiālo slogu - darba telpu īres maksu un rēķinu apmaksu neviens nav atcēlis.

Kā būtiska jāmin arī psiholoģiskā spriedze, jo klienti izdara spiedienu uz meistariem, pieprasot sniegt pakalpojumu un strādāt aizlieguma laikā.

Meistaru un viņu ģimeņu drošība tiek apdraudēta, ja tie sniedz savus pakalpojumus mājās, kas arī veicina nekontrolētu vīrusa izplatību.

 

4.  Ēnu ekonomika - aizliegums strādāt nozari iegrūž ēnu ekonomikā, no kuras tik tikko nozare tika izvilkta. Baidos, ka nākotnē tas negatīvi ietekmēs nozares darbību, un atstās ietekmi uz Latvijas ekonomiku un valsts budžetu kopumā. 

Ņemot vērā iepriekš minēto, aicinu valdību steidzami (vai vismaz ar 2021.gada 11. janvāri) pārskatīt aizliegumu strādāt skaistumkopšanas nozares speciālistiem.

 

 

Cerot uz sapratni, Latvijas frizieru vārdā

Kitija Šīna,

SIA “Stila Avēnija” valdes locekle,

Frizieru apmācību trenere Latvijā

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Inga

Pilnīgi piekrītu rakstītajam,arī mūsu darbs ir darbs neviss izklaide,to ka nevaram to veikt attālināti,nenozīmē,ka vienkārši viss jāaizklapē,par ko maksāt īres maksu par telpām?

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.04 19:48

egle1

Man nav pozitīvas emocijas, apmeklējot frizieri, allaž nokritizē manus matus - ta par plānu, ta netur formu, vienmēr jāsakož zobi pirms apmeklējuma, tāpēc tagad vismaz izelpoju un staigāju ar astē saņemtiem matiem. Pat ja būs vaļā tie saloni, tāpat neiešu.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.04 21:26

,,,

vai tevi ar varu iekšā kāds velk? Sasien asti un staigā laimīga. Es gan vēlos sakārtot savus matus pieklājīgi un profesionāli.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.05 09:07

OO

Varbūt ja sakopsies kādā salonā varēsi tikt pie seksa ar kādu vīrieti.Un garastāvoklis uzlabosies, un atcerēsies ka tas ir patīkami :)

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.15 09:04

egle1

Ejiet ejiet profesionāli kārtot savus matus, novērtēs jūsu matus un vīrusus slimnīcu personāls, ar fēnu covids padzenājas gluži labi.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.16 07:54

Silvija Nagle

Ļoti pareizi pateikts. Savā salonā, mēs varam nodrošināt sanit@riju,bet, strādājot mājās nē. Padomājiet par cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams izskatīties labi sakoptam.Saprotu galvenais ir veselība. Tomēr noliedzot meisteriem strādāt savās darba vuet@s jūs vēl vairāk abdraudat sabiedrības veselību????????????

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.04 22:08

,,,

visu var atrisināt. Varbūt stingrāk ievērot pieraksta laikus, lai paspēj sakārtot darba vietu nākamajam klientam. Varas vīriem un dāmām frizieri strādā gan ...citādi visiem būtu jau bizītes sapītas.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.05 09:11

cilvēks

@ - kas tas par burtu? Intelekta pagarinātājs?

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.07 16:11

egle1

Nevarat nekādu sanitāriju nodrošināt, fēns ir tas, kas ar gaisa strūklu iznēsā vīrusa daļas, ja gadījies nevesels cilvēks, pat ar masku, nemaz nerunājot par to, ka frizieri strādā ar vizieriem, kas nav pieļaujams.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.16 07:56

Lolo

kafejnīcas un restorāni arī ir pozitīvi.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.04 22:50

,,,

varētu mājas vizītes pieteikt frizieres,arī med.māsas,kuras prot vēnā trāpīt....

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.05 11:22

Dumbass

Tad jāver vaļā saloni un jāaicina visi frizēties, tad veselība apdraudēta frizējot mājās... Domas dižgari, saņematies vismaz savu viedokli saformulēt bez absurdiem.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.06 12:18

Bez veiksmes stāsta

1. mērķis

Visur izskaust nabadzību visās tās izpausmēs

1.1. Līdz 2030. gadam visur izskaust galēju nabadzību, kāda, pēc pašreizējiem kritērijiem, ir tad, ja cilvēkam jāpārtiek ar mazāk nekā USD 1,25 dienā

1.2. Līdz 2030. gadam vismaz uz pusi samazināt to visu vecumu vīriešu, sieviešu un bērnu īpatsvaru, kuri dzīvo nabadzībā visās tās dimensijās atbilstoši valstī pieņemtajai definīcijai

1.3. Īstenot valsts līmenī atbilstošas sociālās aizsardzības sistēmas un pasākumus visiem, tostarp nodrošināt minimālo ienākumu līmeni, un līdz 2030. gadam panākt, ka šādas sistēmas aptver iedzīvotājus ar viszemākajiem ienākumiem un neaizsargātos iedzīvotājus

1.4. Līdz 2030. gadam nodrošināt, ka visiem vīriešiem un sievietēm, jo īpaši nabadzīgajiem un neaizsargātajiem iedzīvotājiem, ir vienlīdzīgas tiesības uz saimnieciskajiem resursiem, kā arī piekļuve pamatpakalpojumiem, īpašumtiesībām un kontrolei pār zemi un citu veidu īpašumu, mantojumu, dabas resursiem, attiecīgām jaunām tehnoloģijām un finanšu pakalpojumiem, tostarp mikrofinansējumam

1.5. Līdz 2030. gadam nostiprināt nabadzīgo un neaizsargāto iedzīvotāju izturētspēju un samazināt viņu pakļautību un neaizsargātību pret ārkārtējiem ar klimatu saistītiem notikumiem un citiem ekonomiskiem, sociāliem un ekoloģiskiem satricinājumiem un katastrofām

1.a Nodrošināt apjomīgu resursu piesaistīšanu no dažādiem avotiem, cita starpā uzlabojot sadarbību attīstības jomā, lai nodrošinātu pietiekamus un prognozējamus līdzekļus jaunattīstības valstīm, jo īpaši valstīm ar viszemākajiem attīstības rādītājiem, visu nabadzības dimensiju apkarošanas programmu un politiku īstenošanai

1.b Radīt stabilus politikas regulējumus valsts, reģionālā un starptautiskā līmenī, pamatojoties uz nabadzīgajiem iedzīvotājiem labvēlīgām attīstības stratēģijām, kurās ņemts vērā arī dzimumu līdztiesības aspekts, lai atbalstītu ātrāku ieguldījumu veikšanu nabadzības izskaušanas pasākumos

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.08 09:23

BRAČKA

Jautājums K.Kariņam! Es katru rītu dzenu bārdu un iesmērējos ar odekolonu/deziekcijai/.Tagad odekolona pārdošana veikalos aizliegta!!!Covid-19. Pastāstiet kā jūs kopjat savu seju!?Visticamāk noteiktās frizētavās vai jūs apkalpo mājās!!!Paskaidrojiet man cik bīstams ir odekolons Covid-19 izplatīšanā!!!Varbūt ailiegsiet tirgot arī ZIEPES,lai cilvēki utojas,kā bija pēc kara!!!

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.09 12:58

egle1

Pazvaniet uz Drogām Pasta iela 51/8, Jelgava 26054075
Pastāstiet, ka jums vajag odekolonu un tūlīt varēsiet iet pakaļ savam odekolonam. Lētākais maksā 2,89 par 100 ml. Ja nav problēmas, jāizdomā.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.09 14:13

cilvēks

hmmm. vajadzēja vienu izstrādājumu, kas parasti visos veikalos ir pieejams, maksā apmēram 3.20, šobrīd to var iegādāties tikai attālināti. Bija vēlams šodien. NEVIENĀ veikalā, izņemot SuņakājuCSDD šodien nebija pieejams, tik uz pirmdienu. Suņakājā tas štrunts pēkšņi maksāja 5,65. Un man vajadzēja 5 gab. Pa manam tā ir baigā cūcība. Pasūtīju, protams, uz pirmdienu. Bet iedomājoties, ka vajadzētu šodien obligāti, tomēr fakkk. Un jā, iemesls boikotēt Suņakāju.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.15 13:42

No Līvbērzes pagasta Brakšķu kalna.

Tautas grāmatu plaukts ir viens no Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas centrālajiem elementiem. Šobrīd tajā glabājas ap 7 000 grāmatu 50 valodās, ko bibliotēkai dāvinājuši cilvēki no visas pasaules.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.26 09:03

galdnieks

Lai nomierinas tie frizjori, katrs vismaz tagad var paeksperimentet ar savu matu sakartojumu.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.27 00:12

,,,

tev kādreiz tas prieks bija liegts?

pirms 2 mēnešiem, 2021.02.04 16:06

Evolūcija.

DEKLARĀCIJA PAR TAUTU TIESĪBĀM UZ MIERU

Apstiprināta ar Ģenerālās Asamblejas 1984. gada 12. novembra 39/11 rezolūciju

Ģenerālā Asambleja,

No jauna apstiprinot, ka Apvienoto Nāciju Organizācijas galvenais mērķis ir starptautiskā miera un drošības uzturēšana,

Izsakot visu tautu gribu un vēlēšanos izskaust karu no cilvēces dzīves un vispirms novērst pasaules mēroga atomkatastrofu,

Pārliecināta, ka dzīve bez kara ir valstu materiālās labklājības, attīstības un progresa un pilnīgas Apvienoto Nāciju Organizācijas pasludināto tiesību un pamatbrīvību ieviešanas pirmais starptautiskais priekšnoteikums.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.27 09:00

Lietotāju raksti

Uz zz.lv pilno versiju