Aicina atļaut individuālos treniņus ledus hallēs

Latvijas Slidotāju asociācija (LSA) vērsusies Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) ar aicinājumu atcelt sportošanas un individuālo treniņu ierobežojumus ledus hallēs, jo tas veicinātu bērnu un jauniešu mentālo un fizisko veselību, kā arī nenovestu sportistus un trenerus līdz pilnīgam sabrukumam profesionālajā un ekonomiskajā jomā. 

Vēstulē, kas adresēta izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai un IZM Valsts sekretāra vietniekam Edgaram Severam, LSA mudina virzīt apspriešanai un pieņemšanai Ministru kabinetā lēmumu par individuālo treniņu un sportošanas ierobežojumu – aizlieguma sportot iekštelpās - atcelšanu bērniem un jauniešiem Latvijas ledus hallēs pēc šobrīd noteiktā termiņa – 11.janvāra.

“Mūsu mērķis ir veicināt bērnu, jauniešu un pieaugušo mentālo un fizisko veselību, nodrošinot iespēju nodarboties ar viņu izvēlētajām sporta nodarbībām, treneriem un ledus hallēm, nodrošinot vismaz niecīgu «asinsriti», lai šī situācija nenovestu sportistus, trenerus un sporta infrastruktūru līdz pilnīgam sabrukumam, ko nebūs iespējams atjaunot. Diemžēl ledus sporta veidu sportistiem treniņus ārtelpu slidotavās aizvadīt nav iespējams, ņemot vērā ledus laukumu ledus specifiku, pieejamo ledus laukumu skaita ierobežotību un Latvijas laika apstākļu nepastāvību,” teikts vēstulē.

Ledus halles gan Rīgā, gan pārējā Latvijas teritorijā jau savlaicīgi (kopš 2020. gada 17. oktobra, kad tika aizliegti grupu treniņi iekštelpās, un atļautas tikai individuālās nodarbības) ir veikušas maksimālu ieguldījumu un izstrādājušas epidemioloģiski drošus noteikumus, pasākumus un rīcības plānus sportistu individuāla darba nodrošināšanai uz ledus, par pamatu ņemot Latvijā noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, gan Starptautiskās Slidošanas apvienības (ISU) noteiktās vadlīnijas, kas bieži paredz daudzkārt stingrākus risinājumus treniņu un starptautisko sacensību nodrošināšanai.

Ledus halles, uzņemot individuālos treniņus, nodrošina, ka iekļūšana ledus hallē un tālākā kustība notiek tikai vienā virzienā līdz ledus laukumam, savukārt ledus laukuma pamešana un izkļūšana no halles tiek organizēta pa citām durvīm, proti, nesaskaroties cilvēku plūsmai. Ģērbtuves un dušas telpas ledus hallēs netiek izmantotas, savukārt ledus laukuma izmērs ir 28m x 56m vai vismaz 1568.00 m2, kas nodrošina, ka uz vienu sportistu  ir vairāk kā 150 m2, rēķinot, ka uz ledus var atrasties ne vairāk kā 10 sportisti. Sportisti treniņu laikā ir gatavi izmantot sejas maskas (atbilstoši valstī rekomendētajam vecumam), neskatoties uz to, ka starp sportistiem ledus treniņa laikā saskare jau tāpat nenotiek, bet pēc katras individuālās treniņu sesijas ledus laukums tiek tīrīts un notiek ledus virskārtas atjaunošana, tāpat ledus laukuma soliņi un borti tiek dezinficēti un ievērots pārtraukums nākamās individuālās treniņu sesijas nodrošināšanai. 

“Vēlamies uzsvērt, ka jebkurā citā vietā, pat atrodoties darba vietā, mājās, ikdienas gaitās un nodarbojoties ar sporta aktivitātēm ārtelpu sporta laukumā, uz vienu cilvēku nav pieejama šāda izmēra platība epidemioloģiski drošām un veselīgām sporta nodarbībām. LSA izsaka gatavību sadarboties ar ledus hallēm un IZM, ja nepieciešams iesniegt apstiprinātus rīcības un drošības plānus un citus nepieciešamos dokumentus šādu individuālo treniņu nodrošināšanai, kā tas notiek lielākajā daļā Eiropas Savienības valstīs,” vēstulē skaidro LSA valdes priekšsēdētāja Marika Nugumanova.

Foto: no arhīva

 

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti

Uz zz.lv pilno versiju