Tornī apskatāma fotoizstāde “Lielā iela un Čakstes bulvāris laika ritējumā”

No 1. jūlija Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa kāpņu telpā apskatāma fotogrāfiju izstāde “Lielā iela un Čakstes bulvāris laika ritējumā”. Izstādē apkopotas fotogrāfijas no 20. gadsimta 30. gadiem līdz mūsdienām, attēlojot Lielās ielas un Čakstes bulvāra pārmaiņas gadu gaitā, informē Jelgavas reģionālā tūrisma centra speciāliste Inga Stepiņa.

Foto izstādē redzama, kāda Lielā iela izskatījās 1930.gadā, kur atradās Veismaņa nams un kurš nams ielā bija skaistākais. Tāpat apskatāmas Jāņa Čakstes bulvāra fotogrāfijas no 20. gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām, attēlojot J. Čakstes bulvāra pārmaiņas gadu gaitā. Aplūkojama ir ielas karte 20. gadsimta 30. gados, kas spilgti attēlo, cik ievērojamas pārmaiņas ēku izkārtojumā piedzīvojušas ielas un apskatāmas vairāku ielas namu un objektu fotogrāfijas toreiz un tagad.

Izstādē apkopota informācija par Jelgavu, Lielās ielas vēsturi, Lindes viesnīcu, Veismaņa namu, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torni, Jelgavas Kredītsabiedrības namu, tirgotavu kolonādēm, tirgus laukumu un mazajiem veikaliem, Jauno sinagogu, Mēdemu pilīm, tiltu pāri Driksai, Kurzemes bruņniecības namu, zivju tirgu un kuģīšu piestātni, kā arī atjaunoto J.Čakstes bulvāri un Mītavas tiltu.

Foto: Eva Pričiņa

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide

Uz zz.lv pilno versiju