Publiskots filmas "Dvēseļu putenis" treileris; filma kinoteātros no 8. novembra (FOTO/VIDEO) 2

Pēc piecu gadu veidošanas, ilgi gaidītā, vērienīgā vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis” uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks šā gada 8.novembrī – tieši 100 gadus pēc Latvijas brīvības cīņām, ievadot novembra svētku un neatkarības nedēļu. Publiskots filmas “Dvēseļu putenis” treileris, to iespējams noskatīties šeit.

Vēsturiskā kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu, informē filmas veidotāji.

Galveno varoni filmā atveido Oto Brantevics no Turlavas, kuram šī ir pirmā pieredze lielajā kino. Pārējo filmas aktieru ansambli veido Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Vilis Daudziņš, Renārs Zeltiņš, Ieva Florence, Grēta Trušiņa un daudzi citi. Kopā ar aktieriem filmā nofilmējās vairāk kā 1500 brīvprātīgie masu skatu aktieri.

Lai skatītājiem ļautu daudz emocionālāk izjust un saprast šo vēsturiski tik nozīmīgo un personīgo stāstu, īpaši piedomāts arī pie filmas treilera muzikālā pavadījuma, kur tā komponists Rihards Zaļupe integrējis ASV dzīvojošās latviešu komponistes un “Emmy” balvas ieguvējas Lolitas Ritmanis jau radītās filmas muzikālās tēmas, kurā mūsdienīgas nokrāsas savijas ar oriģinālu latviešu strēlnieka Jāņa Friša iedziedātu tautasdziesmas ierakstu. Treilera montāžas režisors ir Gatis Belogrudovs, kadru atlasi veikusi Kate Ozoliņa, bet krāsu korekciju – Andrejs Rudzāts. Skaņas apstrāde uzticēta – Artim Dukaļskim, bet grafiskais noformējums – Madaram Upītim.

Filmas “Dvēseļu putenis” veidošanas izmaksu lielāko daļu sedz valsts, savukārt trūkstošo finansējumu nodrošināja filmas ģenerālsponsors – viens no Latvijas dzimtajiem zīmoliem veikals – noliktava DEPO, kā arī sponsors – “Latvijas Mobilais telefons”. Filmas atbalstītāju vidū ir arī AS “Cēsu alus”, UPB, Jūrmalas pilsētas dome, Carnikavas novada dome, “Latvijas avīze”, kā arī filmas un komandas oficiālais apdrošinātājs AAS “Balta”. Informatīvo atbalstu sniedz izdevniecība “Žurnāls Santa”, Latvijas televīzija, Latvijas radio, ziņu portāls TVNET, TV24, “Clear Channel Latvia” un Radio SWH.

Tāpat filmas atbalstītāju vidū ir arī “Impro ceļojumi”, Latviešu fonds, Aizsardzības ministrija un Nacionālie Bruņotie spēki, Rīgas Latviešu biedrības nams, Latvijas Universitāte, pusdienu restorāns “Daily”, “Merrild”, “Laima”, Rīgas Kinostudija, “Bellevue Park Hotel Riga”, IRVE, atpūtas bāze un muzejs “Miķelis”, “Kurbads”, LAMB, Zaļā bāze, “Gemoss”, “Mora-Trans”, “Zemgus poligrāfijas serviss”, SIA “Auditorsabiedrība BK Partneris”, “Ezerkauliņi”, “Rīgas dzirnavnieks”, “Hanzas maiznīca”, Žogu fabrika, “Western Digital”, “Latvijas valsts meži”, “Rīgas meži”, Mūkusalas Biznesa centrs, “PwC Latvija”, Medicīnas centrs ARS, Unipark, poligrāfija  “Viss Plusā”, Zirguskola un Ruckas muiža. Filmas veidotāji pateicas arī VAS “Latvijas dzelzceļš” par atbalstu filmēšanas procesā.

Filmas “Dvēseļu putenis” komandu veido kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, producente Inga Praņevska, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, “Casting Bridge” aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija “Kultfilma” un citi.

Vairāk par filmu un tās tapšanu:

www.dveseluputenis.lv;

www.facebook.com/DveseluPutenis;

www.instagram.com/dveseluputenisfilma.

Foto un video: publicitātes

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

treileris

kas es esmu?

pirms 8 mēnešiem, 2019.09.20 10:33

ais

Fantastiska filma! Nezinu, vai pirms tam maz latviešu kino ir bijis.

pirms 6 mēnešiem, 2019.11.22 11:52

Kultūra un izklaide

Uz zz.lv pilno versiju