Līdz jūlija beigām pagarināta Maijas Noras Tabakas gleznu izstāde tornī

Lai sniegtu iespēju ikvienam apskatīt mākslinieces Maijas Noras Tabakas jaunākās gleznas izstādē “Dzimusi Jelgavā”, kas līdz ar kultūras iestāžu slēgšanu pandēmijas dēļ bija liegts, izstāde Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī pagarināta līdz 31. jūlijam, informē Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā.

M.N.Tabaka ir viena no mūsdienu ievērojamākajām latviešu māksliniecēm, kura prot atvērt skatītāju sirdis uz skaistumu, iekšēju pacilātību un apgarotību. Mākslinieces daiļrades cienītāji labprāt uzturas gleznotājas košo krāsu pasaulē, kur valda harmonija un labsirdība, neapvaldīta fantāzija un dzīvesprieks un kur sapņi un īstenība pastāv vienlaikus. Izstāde "Dzimusi Jelgavā" iepazīstina ar gleznotājas jaunākajiem darbiem, reizē atskatoties uz bērnību, no kuras daļa pavadīta Jelgavā. Eksponētajos mākslas darbos M.N.Tabaka attēlo senlaicīgos apģērbos tērpušās dāmas eksotiskos dārzos, mazas meitenītes priecājamies par papagaiļiem, svešinieku krāšņā ģērbā, aicinot apmeklētājus uzturēties miera un klusuma valstībā.

M.N.Tabaka dzimusi 1939. gada 5. novembrī Jelgavā. Pēc Otrā pasaules kara ģimene pārcēlās uz Rīgu. 1969. gadā māksliniece pabeidza Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu un kopš 1970. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. 2000. gadā apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni, 2008. gadā saņēmusi Latvijas Republikas Kultūras ministrijas gada balva par mūža ieguldījumu nacionālās kultūras kopšanā, 2017. gadā – Latvijas Republikas Ministru kabineta balvu par ieguldījumu Latvijas mākslā un starptautiskajiem sasniegumiem. Māksliniecei arī piešķirta Purvīša balva par mūža ieguldījumu Latvijas mākslā.

Mākslinieces izstāde “Dzimusi Jelgavā” būs apskatāma līdz 31. jūlijam Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa konferenču zālē.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide

Uz zz.lv pilno versiju