Jelgavas pilsētas bibliotēkā tikšanās ar dzejnieci Daci Micāni-Zālīti

Dzejas dienu laikā Jelgavas pilsētas bibliotēka ielūdz grāmatu draugus uz poētisku kopbrīdi ar jelgavnieci Daci Micāni-Zālīti, kas notiks 15.septembrī pulksten 17 Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē Akadēmijas ielā 26, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Pasākumā būs klausāmi dzejas lasījumi no rakstnieces jaunākās grāmatas "Zalktenes divas saules", sirsnīgas sarunas un jelgavnieces Latvītes Cirses kokļu mūzika. 

Dace Micāne-Zālīte ir vairāk kā 15 muzikāli dramatisku izrāžu libretu un režijas autore Latvijā un ASV. Koncertu scenāriju autore, publiciste, kultūrpētniece un pāri visam - dzejniece. 

Dzejoļgrāmatas "Zalktenes divas saules" izdošana ir biogrāfiska cikla noslēgums, jo Dace Micāne-Zālīte 10 gadus dzīvojusi ASV un 2015. gadā kā repatriante ar ģimeni atgriezusies Latvijā, kas atspoguļojas arī grāmatas vadmotīvā – sapnis par Latviju, kas mums katram ir savs un visiem viens kopīgs. 

Dace ir jelgavniece trešajā paaudzē, daudziem jelgavniekiem ir tuvs literatūras skolotājas un dzejnieces Guntas Micānes radošais ceļš Jelgavas kultūrā. 

Krājuma izdošanu padarīja iespējamu Latviešu Fonda atbalsts. Grāmatas māksliniecisko noformējumi veidojusi Daces māsa Sandra Strēle un dizainu Lauma Neretniece. 

Grāmata izdota Jelgavas tipogrāfijā, pateicoties projekta vadītājam Arvim Kronbergam. 

Pasākums ir bezmaksas. 

Tikšanos var apmeklēt uzrādot sadarbspējīgu Covid -19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19, vai tā pārslimošanu.

 

Apmeklētājs piekrīt tam, ka pasākuma laikā var tikt filmēts un fotogrāfēts.

 

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide

Uz zz.lv pilno versiju