Ar diskusiju par radošajām industrijām savu 10 gadu pastāvēšanu "Aučos" svinēs iniciatīva “radi!”

Kopš pirmās Latvijā organizētās Radošuma nedēļas apritējuši 10 gadi, kuru laikā “radi!” transformējusies par iniciatīvu radošo industriju izcilāko pakalpojumu un produktu izcelšanai. Savu desmitgadi “radi!” svinēs 23. jūlijā no pulksten  10 Jāņa Čakstes dzimtas mājās "Aučos", atskatoties uz desmit gados paveikto un ieskicējot nākotnes plānus, informē pasākuma rīkotāji. 

Iniciatīvas “radi!” jubilejas pasākums iecerēts ne tikai kā dzimšanas dienas svinības ar uzrunām, atskatu uz 10 gadu laikā paveikto, šī gada aktivitāšu plāna atklāšanu, īpašu muzikālo noformējumu un ekskursiju pa muzeju, bet arī “radi!” diskusiju, kurā piedalīsies Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš, Eiropas Parlamenta deputāte, Kultūras un izglītības komitejas priekšsēdētāja vietniece un viena no “radi!” dibinātājām Dace Melbārde un radošo industriju un starpdisciplinārās sadarbības eksperte Lilita Sparāne. 

“Kultūras ministrija ir bijusi kopā ar “radi!” jau kopš pašiem iniciatīvas pirmsākumiem, un šajā laikā esam pieredzējuši, cik milzīgas pārmaiņas var panākt ar neatlaidīgu darbu un ticību veicamajam uzdevumam. Radošums ir būtisks ikvienā nozarē, piemēram, ļoti vajadzīga un veiksmīga ir izrādījusies pirms pieciem gadiem uzsāktā dizaina domāšanas metožu popularizācija valsts pārvaldē, kas šobrīd jau izvērtusies par apmācību programmām valsts pārvaldes darbiniekiem un ierēdņiem. Radošums bija arī iepriekšējā plānošanas perioda kultūrpolitikas pamatnostādņu “Radošā Latvija” vadmotīvs, un arī nākamajos gados radošo industriju attīstība turpinās būt svarīgs Kultūras ministrijas darba uzdevums,” par sadarbību stāsta Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš. 

Kopš brīža, kad tika rīkota pirmā Radošuma nedēļa, iniciatīva “radi!” ir piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas, veicinājusi radošo industriju attīstību un panākusi dizaina domāšanas ietekmes pieaugumu nozarē, sabiedrības izpratnē, valsts pārvaldē un institucionālajā sadarbībā. 

“No radošās darbības nedēļas esam izauguši par centralizētu un laikā mazāk ierobežotu iniciatīvu. No pirmajiem mēģinājumiem definēt, kāpēc radošumam ir liela nozīme visas valsts labklājībā, esam auguši tiktāl, ka 2018. gadā piedzīvojām Latvijas Dizaina centra atklāšanu. Bet mēs gribam augt vēl tālāk un auglīgāk! Tāpēc mūsu jaunais koncepts paredz, ka turpmāk “radi!” būs iniciatīva radošo industriju izcilāko produktu izcelšanai, visu gadu piedāvājot dažādas aktivitātes nozares attīstībai. Arī mūsu dzimšanas dienas svinībām būs pievienotā vērtība, diskutējot par radošo industriju tagadni un nākotni Latvijā,” stāsta Līva Stūrmane, iniciatīvas “radi!” projektu vadītāja, "Creativity Lab" valdes locekle. 

Desmitgades jubilejas pasākumā “radi!” apvienojuši spēkus kopā ar dizaina biroju "H2E" un dizaina kopienu "SEGD Riga Chapter", kas tā organizēto notikumu kalendāra ietvaros pasākuma pirmajā daļā piedāvās diskusiju “Dizains un ētika” ar "H2E" vadošās dizaineres Ingūnas Eleres, žurnālistes un raidījumu vadītājas Ilzes Dobeles, Dr. art. Aijas Freimanes un Mag. iur., zvērināta advokāta, ZAB "Eversheds Sutherland Bitāns" vadošā partnera Agra Bitāna dalību. 

“Jebkurā situācijā, projektā un idejā ir svarīga starpdisciplināra sadarbība, savstarpējā mijiedarbībā nonākot pie radošākām, vērtīgākām, drosmīgākām idejām. Mēs ceram, ka šis pasākums, kas ievadīs “radi!” nākamos desmit gadus, dos jaunus impulsus lieliskām idejām, kurām tālāk meklēt īstos sadarbības partnerus un kuras izvērst vērtīgos projektos,” pauž dizaina biroja "H2E" vadošā dizainere Ingūna Elere. 

Iniciatīvas “radi!” jaunumiem iespējams sekot līdzi mājas lapā www.radilatvija.lv, kā arī sociālajos tīklos: Facebook, Twitter un YouTube. #radilv. 

Iniciatīvas “radi!” partneri:  Kultūras ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Dizaina centrs.

Foto: Facebook

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide

Uz zz.lv pilno versiju