Aicina apskatīt muižu parkus un dārzus

Vairākās Zemgales muižās un pilīs 4. un 5. jūlijā norisināsies Vēsturisko parku un dārzu dienas, to laikā interesenti tiek aicināti apmeklēt ekskursijas un citas aktivitātes.
Pasākumu jau otro gadu organizē biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija”, un šogad tajā piedalīsies 26 pilis un muižas no visiem Latvijas reģioniem. Pasākuma galvenā iecere ir veicināt dārzu un parku izpēti, atjaunošanu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī iepazīstināt ar kultūras mantojumu.
“Aicinām uz izcilām vietām nesteidzīgai pastaigai, atpūtai un izziņai pašā vasaras plaukumā. Seno parku un dārzu burvībā pavadītā diena tiešā un netiešā nozīmē būs kā tīra un svaiga gaisa malki ar senatnes elpas pieskārienu apmeklētājiem un krietna cerību deva piļu un muižu saimniekiem,” aicina biedrības pārstāvji.
Zemgalē viesus gaidīs Abgunstes muiža, Elejas muižas Tējas namiņš, Ērberģes muiža, Lielplatones muiža, Lielzalves muiža, Pālena muiža, Vecauces pils, Vecmēmeles muiža, Vilces muiža, Vircavas muiža un Zaļā (Zaļenieku) muiža. “Ikviens dalībnieks atradīs savas smaržas un garšas dobēs, uz šķīvjiem un glāzēs; savas skaņas nošu rakstos, instrumentos un cilvēku balsīs; savas radošās darbnīcas, aizraujošas galda un dārza spēles un sportiskus turnīrus. Varēs arī apskatīt izstādes, muzeju ekspozīcijas, iepirkties stādu un labumu tirdziņos,” vēstīts Latvijas Piļu un muižu asociācijas aicinājumā.  

Visu rakstu lasiet 2.jūlija “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide

Uz zz.lv pilno versiju