Jelgavā pulcē Piena, maizes un medus svētki (FOTO) 12

Jau divdesmito reizi Jelgavā godā tika celti latviskākie produkti – piens, maize un medus. 29. augustā pilsētā notika 20. Vispārējie piena, maizes un medus svētki, kuros savu produkciju piedāvāja vairāk nekā 200 biškopji, maizes cepēji, piena produktu ražotāji un arī amatnieki. Lai priecētu ne tikai vēderus, bet arī prātus, svētku apmeklētāji varēja baudīt arī plašu kultūras programmu un piedalīties dažādos konkursos, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Šoreiz vēl svētkiem piepulcējās 18. Latvijas novadu sieru diena, kas Jelgavā un arī Zemgalē notika pirmoreiz, aicinot iepazīt vairāk nekā 70 dažādu sieru šķirnes. Gardēžu svētkus Jelgavā apmeklēja arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, uzsverot, ka ar šo svētku produktiem Latvija patiesi var lepoties, un mums ir daudz ražotāju, kas ļauj baudīt Latvijas bagātību visdažādākajās garšas niansēs. 

Tam pierādījums ir arī svētku tirgus Hercoga Jēkaba laukumā un skvērā aiz Jelgavas kultūras nama, kas šogad pulcēja vairāk nekā 200 tirgotāju no visiem Latvijas novadiem – Latgales, Zemgales, Vidzemes un Kurzemes, ļaujot apmeklētājiem izbaudīt visdažādākās Latvijas garšas. 

Lai gan Piena, maizes un medus svētki Jelgavā notika jau divdesmito reizi, pirmoreiz to vēsturē lija lietus, taču tas neliedza baudīt svētkus. "Laikam jau dzīvē tā iekārtots, ka ir jāpiedzīvo viss. Ir liels prieks, ka mēs šo veselīgo trijotni – pienu, maizi un medu – joprojām turam lielā godā. Tas ir mūsu lepnums, turklāt augstas kvalitātes," svētku atklāšanā uzsvēra Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. 

Lai arī šajos svētkos izpalika degustācijas un jau ierastie konkursi, nosakot Zemgales atzītākos produktus, atzīmējot svētku 20. gadadienu tika godināti ilggadējie svētku dalībnieki un veiksmīgākie tirgotāji.  

Neiztrūkstoši svētku apmeklētājus ar gardumiem cienāja Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņi, kas svētku jubilejas gadā bija sarūpējuši 12 kilogramus smagu kliņģeri ar žāvētām aprikozēm, dzērvenēm un mandelēm. Amatu vidusskolas pasniedzēja Gunta Briede norāda, ka svētkiem gatavojušies veselu nedēļu un darbā palīdzēja topošie maizes un miltu konditorejas specialitātes 4. kursa studenti. Bet Latvijas sieru dienā apmeklētājiem bija iespēja nobaudīt sešas dažādas siera zupas, kā arī šeit varēja gūt iedvesmu savam svētku galdam, apskatot siera plašu "skaistumkonkursa" darbus. 

Darboties gribošākie piedalījās Latvijas Biškopības biedrības rīkotajā orientēšanās spēlē pa svētku teritoriju, meklējot atbildes uz dažādiem jautājumiem biškopju stendos. Drosmīgākie izmēģināja savus spēkus sacensībās "Jelgavas stiprinieks" un "Jelgavas stipriniece". Dāmām bija jāceļ 17 kilogramus smags, bet kungiem 22 kilogramus smags "Limbažu siera" ritulis.   

Mazākos apmeklētājus pie Jelgavas kultūras nama priecēja Jelgavas Ādolfa Alunāna teātra aktieri, kā arī svētku apmeklētāji visas dienas garumā baudīja kultūras programmu ar māsu Legzdiņu, grupu "Kolibri" un "Ziņģes brāļi" piedalīšanos. 

Foto: Ruslans Antropovs

 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

egle1

Viss labi, bet es tomēr vēlētos, lai cenu zīmju norādīšana pie precēm būtu obligāta. Mēs neesam Uzbekistānā, mūsu kultūrā tirgojamies maz, man, piemēram, nepatīk jautāt cenu, lai pēc tam secinātu, ka es šo lietu vai produktu nevaru atļauties. Līdz ar to pie pārdevējiem, kam nebija norādītas cenas, nemaz negāju klāt.

pirms mēneša, 2020.08.30 10:12

100%

Tupie laukji cenas saceeushi debesiis - strunta siers, pilns ar uudeni 9 eur /kg ! Pastète no vàrìtàm cuuku aadaam un mazliet aknas - 2 eur par 180 gramiem ! Nav briinums, ka neviens tajaa utu tirguu neko nepeerk, ja par vaariitu un apkuupinaatu spekja gabalu grib paardot par 10 eur kg !

pirms mēneša, 2020.08.31 10:47

Ir arī tādi tirgotāji,kuri uzstājīgi piedāvā nogaršot,un par to psiholoģiski spiež pirkt.-tas par tirgu pilsētas svētkos.

pirms mēneša, 2020.08.30 10:56

Lita

Cenu nenorādīšana ir problēma visos tirgos, galvenais, ka paši tirgotāji agresīvi, ja kādā sarunā sanāk ieteik, ka labak būtu cenas norādīt. Bet, ja nav cenu zīmes, pat neeju un neskatu viņa preci.

pirms mēneša, 2020.08.30 11:02

Jelgavniece

Nepatīkami ir kontaktēties ar lauķiem, viņi alkatīgi un blēdīgi.

pirms mēneša, 2020.08.30 11:33

antipolicists

Vēl lielāki gnīdas, un kretīni ir Jelgavnieki.

pirms mēneša, 2020.08.31 08:12

Skola

Jelgava ar lielo sākuma burtu, jelgavnieki - ar mazo!

pirms mēneša, 2020.08.31 18:37

Sarma

Dažreiz,ja palūdz pārdot lētāk,jo pirksim vairāk,tad tirgotājs apvainojas savā mentalitātē.Nesaprot,ka tirgošanās ir netikai materiāla,bet arī emocionāla saskarsme.Labāk preci izmest nevis vienoties.Un gadatirgos cenas ir augstas.

pirms mēneša, 2020.08.30 12:06

Lielais P

tādi cilvēki , kas prasa amatnieku gadatirgos atlaides ir īpašu idiotu suga.
aizejot uz rimi, iepērkoties virs 40 eiro, pie kases arī prasat atlaidi ?
cilvēks cīnās , ņemas , kaut ko ražo un pēc tam mēģina realizēt un nopelnīt, lai varētu pabarot pats sevi un vēl valsti, bet uzrodās , kas vēl prasa atlaidi.
Apsveicama rīcība. gribi kaulēties par cenu, ej uz tirgu un pērc no polijas ievestās preces, tur tiešām nokaulēsi cenu.

pirms mēneša, 2020.08.31 08:11

Nuuuu

Manuprat viss tas tilrgus pasakums bij labi noorganizets.

pirms mēneša, 2020.08.31 10:10

Esse!

Man patika ka šogad tirgotāji izvietoti retāk. Vietējie vairāk uzskrūvē cenas, Latgaliešiem lētāk, tīrāk un labāk ! (Medus, maize) Prasība likt cenu zīmes būtu laba un pircējiem noderīga.

pirms mēneša, 2020.08.31 14:11

Žerbentīns

Svētes sektas maizi ar varēja nopirkt ko tirgoja Rolands-šiem novembrī tiesa un advokātiem vajag piķi...

pirms 19 dienām, 2020.10.02 20:30

Foto/Video

Uz zz.lv pilno versiju