skola 35

Labdien! Rudenī bērns saņēma skolas bibliotēkā grāmatas .Mācību gads beidzas un nododot grāmatas izrādās ka vienai nesakrīt numurs un bibliotekāre paziņo ,ka grāmata ir nozagta un jāpērk jauna(grāmatu veikalos atrast nevar).Ko darīt un cik likumīgi tas ir.(par numuru salīdzināšanu visi zina)

Pievieno komentāru

Komentāri 35

Ledene

Ja grāmatu nevar atrast veikalā,var samaksāt naudiņu tik,cik viņa maksāja.
Par to,cik tas ir likumīgi-neņemos spriest.

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 10:34

opaps

Kāpēc vispār jāpērk?1grāmatu saņēma,vienu nodeva.Naudu nepieņem.

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 11:54

Ledene

Var nepirkt un iet meklēt kašķi.:)

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 12:06

penālis

Vairākus(cik neteikšu :D ) gadus atpakaļ, beidzot mācības Jelgavas 4. vidusskolā man bija situācija, ka grāmatu biju nozaudējis...pastaigājot pa grāmatnīcām tādu neizdevās atrast un beigās ar bibliotekāri vienojāmies, ka nopirkšu kādu citu...sarunājām kādu un problēma bija atrisināta. Bet ar tiem numuriem šķiet smieklīgi...ja nejauši ir samainīta, tad jau vēl kādam vajadzētu būt tādai pašai problēmai.

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 12:48

Ledene

Es zinu,ka 10.:p

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 12:52

opaps

Grāmata 100% ir tā pati,ko iedeva septembrī jo domāta mācībām mājās un no mājām netika iznesta.

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 13:57

penālis

Ā, jā, aizmirsu, ka jau biju publiski izpļurkstējies :D

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 14:10

Ledene

Es cītīgi visu pierakstu blociņā!:)

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 14:13

khm..

man mājās vēl joprojām vesela kolekcija stāv...varbūt kādreiz derētu nodot..

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 13:11

lai viss izdodas!

Kādi dīvaini cilvēki. Protams, ka jātaisa kašķis, jāiet mammai pie tās seksuāli neapmierinātās bibliotekāres, kam nav ko darīt, bet bērnam klupt virsu un jāskandalē.

Pirmais jautājums - Jūs sakāt, ka nesakrīt numuri. Tātad bērna atnestā uz nodošanu grāmata tomēr ir šīs skolas bibliotēkas grāmata ar bibliotēkas numuru? Vai tā ir pavisam citas bibliotēkas grāmata ar neatpazīto numuru?

Ja atnestā grāmata ir ar šīs bibliotēkas numuru, tad jautājums, kā tā tika bērnam, ja viņam tika izdota cita? Iespējams, tiešām nejauši klasē samainīja pats vai kāds viņam. Tad, ka jau bija teikts, pilnīgi bez problēmām jāskatās, ko atnesīs tas bērns, kura grāmatu vēlas nodot jūsu bērns. Tas pilnīgi nav nekas krimināls. Andris atnesa Māras grāmatu. Andris brīvs. Māra neatnesa neko. Problēmas ir Mārai, lai stāsta ko vēlas. Māra atnesa Andra grāmatu. Māra brīva. Galvenais, ka grāmatu kāds atnesa. Cita lieta, ka var rasties jautājums, kāpēc Māras grāmata ir nozagta, bet Andra grāmatas nav vispār. Bet tad, tā nav bibliotēkas problēma, bet policijas. Tātad. Ja bērns nodod da jebkādu grāmatu- viņam parāda pagaidām nav. Tikai, un bibliotēkas sistēma to atļauj, vajag pārbaudīt, kura bērna grāmatu nodod Jūsu bērns un kurš nodod vai jau ir nodevis jūsu bērna grāmatu. Tad skaidroties kāpēc.

Otrais variants, ka grāmata ir ar bibliotēkas zīmogu, bet tas nav jūsu skolas zīmogs< tāpēc bibliotēka pat nesaprot, ko ar šo grāmatu darīt un atdod jums atpakaļ jūsu citas bibliotēkas grāmatu un pieprasa jaunu no veikala tādu pašu. Tad jautājums, kā jūsu bērns tika pie šīs grāmatas. Ja tiešām gada sākuma iedevuši, tad uzzināt otrās skolas bibliotēkā, kad viņiem šo grāmatu pēdējo reizi izsniedza, kam un kad tā tika pasludināta par pazudušu. Ja šši gada ietvaros, tad atkal kāds ir samainījis ar citas skolas skolnieku grāmatas.

Bet, spriežot pēc raksta, ka bibliotēka pieprasa jaunu grāmatu, un saka ka zagta, tad nojaušu, ka tas ir Andra- Māras gadījums. Kad jūsu bērns atnesa cita bērna grāmatu, bet viņa grāmatu neviens nav atnesis. Un tāpēc bibliotēka, gan patur Māras grāmatu, kuru atnesis Andris, gan prasa Andrim jaunu grāmatu savas grāmatas vietā, nevis Māras.
Un tad jums ir lielākas problēmas, jo šeit atkal ir 2 varianti.
1. Māra, apzinoties, ka vēlas paturēt šo grāmatu sev, mācību gada ietvaros apmainīja savu grāmatu pret jūsu Andra grāmatu un gada beigās pasaka, ka viņas grāmata nozagta. Tad, atrodot to pēc koda, bibliotekāre redz to Andrim un grāmata tiek konfiscēta kā Māras īpašums. Andris paliek tukšām rokām un nesaprot, ka kļuvis par Māras krāpniecības upuri. Māru visi žēlo. Andri visi nosoda. Andris nesaprot par ko. Māras grāmata ir bibliotēkā. Andra grāmata ir pie Māras noslēpta un to vairs neviens neatradīs.
2. Andris pats pazaudēja grāmatu un nozaga citu Mārai. Māra neko nevarēja nodot bibliotēkā un tad atradās viņa grāmata pie Andra. Tāds variants ir iespējams, jo bērni mēdz būt stulbi (Andris), un domā, ka neskatoties uz nolasāmajiem svītrkodiem viņiem ‘šāds triks izies cauri. Tikai šāda gadījumā, tas bērns kura grāmata ir Andrim kādu laiku apmeklēja stundas bez grāmatas. Uzziniet, pie citiem bērniem, vai tiešām Māra kādu laiku gāja uz nodarbībām bez grāmatas. Pretējā gradījumā būs jautājums, kā Māra visus gadu nostaigāja ar grāmatu, Andris visus gadu nostaigāja ar grāmatu, bet beigās Andrim ir noddodāma grāmata (Māras), bet Mārai anv nododamas grāmatas (Andra),. Kur tad ir tā grāmata, no kuras mācījās Māra?

Un vēl, ja pazib vārds zādzība, iesaku labi laipni un cieši aprunāties ar savu bērnu. Es atceros man vecāka māsa kas lieliski mācījās skolā, reiz iekūlās nepatikšanās pirms gadiem 30. Neviens to negaidīja. Bet tajos laikos 5 baļļu sistēmā, viņai matemātikai ceturkšņa atzīme stāvēja starp 4 un 5. Tieši pa vidu. Un meitene baidījās, ka viņai učene ieliks 4, kā ierasts, nevis 5, kā bija nopelnījusi šajā ceturksnī. Viņa paņēma skolas žurnālu un pati piezīmēja sev vēls vienu piecinieku un citiem skolniekiem pāris labas atzīmes, lai neizskatās, ka šī atzīme pildspalvas un rokraksta dēļ atšķīrās no citām atzīmēm. Bet skolotāja uzreiz pamanīja citu rokrakstu un sacēla skandālu. Neviens nedomāja uz māsu, jo viņai tāpat bija lieliskas atzīmes. Bet re, galu galā izrādījās, ka tā bija viņa. Vienkārši bērnam ļoti gribējās NODROŠINĀTIES, ka 5 ceturksnī būs. Iespējams, no šī 5 bija atkarīgs arī gada liecības 5. Lūk tā. Dažreiz pat gudri, uzticami un mūsu forši bērni taisa lielas muļķības.

Ja Jūsu Andra grāmatu kāds apčurāja klases priekšā, iemeta miskaste, uzrakstīja Andris lohs un viņa mamma lohiene, iespējams, ka bērns vairs nevarēja atļauties to gramatu paturet, un tad izmisumā nofenderēja Māras grāmatu.

Bet, ja tā ir Māra, kas šādi paturēja sev vienu grāmatu, tad viņa tālu ies.

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 13:54

penālis

Wow...nebija slinkums rakstīt? :D

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 15:23

lai viss izdodas!

paldies, es neesmu slinka.

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 18:43

s

....akujeķ laiki - grāmatām numuri kā ieročiem un automašīnām....
Ja nopietni - es atdotu naudu par grāmatu lai tā bibliotekāre iet un pērk pati, vai lai piedzemdē to grāmatu kura vairs nav nopērkama...

pirms 5 gadiem, 2015.06.03 14:10

domā, ko raksti

Kā var ar tādu attieksmi runāt par cilvēku, kas dara savu darbu? Bērns neatdod bibliotēkā to grāmatu, kuru saņēmis rudenī, un vainīga bibliotekāre? Šobrīd vispār pret skolu bibliotekāriem ir izvērsts terors, drīz varēsiet visas grāmatas pirkt, jo nebūs, kam tās izsniegt un uzraudzīt.

P.S. Neesmu bibliotekāre, bet dažas pazīstu.
Jautājuma uzdevējam - izlasiet bibliotēkas lietošanas noteikumus, tur viss ir izskaidrots.

pirms 5 gadiem, 2015.06.04 12:52

vvv

nu moins, nu gan attieksme... ja ir tāda situācija, grāmata taču jāpieņem, vai tad tā uzreiz paliek par nederīgu grāmatu, ja cits atnes?

pirms 5 gadiem, 2015.06.04 13:47

domā, ko raksti

Šobrīd visās bibliotēkās, arī skolās, darbojas vienotā elektroniskā sistēma Alise. Katrai grāmatai ir kods, un tikai ar šo kodu nodotā grāmata var tikt pieņemta. Aiz labas sirds pret bērnu kodus nomainīt nav iespējams.

pirms 5 gadiem, 2015.06.04 14:20

pati doma ko raksti

Un kā ta bez tas labas sirds pret bernu, nomainis numuru,ja nopirks jaunu gramatu?

pirms 5 gadiem, 2015.06.04 20:25

domā, ko raksti

Neesmu bibliotekāre, nianses nezinu. Bet, loģiski spriežot, jaunai grāmatai būs jauns numurs, iepriekšējo varēs norakstīt, bet jauno ielikt bibliotēkas krājumā tās vietā. Kaut kā tā. Bibliotekāre ir materiāli atbildīga persona, viņas pienākums ir nodrošināt grāmatu fonda saglabāšanu. Bet komentētāji raksta tā, it kā bibliotekārei no savas algas pazaudētās grāmatas vietā būtu jāgādā.
Jebkurā gadījumā, arī konfliktu gadījumā jāsaglabā cieņa pret jebkuru cilvēku, bet šeit pret bibliotekāri tiek izrādīta klaja necieņa. Bēdīgi...

pirms 5 gadiem, 2015.06.04 21:29

mans vārds

domā, ko raksti, \tik cītīgi aizstāv un stāsta par materiālo atbildību un uzņemšanu krājumā, ka šaubos, ka pati nav saiatīta cieši ar biliotēkām.

bērns atnesis grāmatu- uzliec uz plaukta ja ir derīgs numurs, vai uzņem krājumā un ieliec uz plaukta, ja ir nederīgs numurs vai jauna bez numurs.

punkts un āmen.

un jums, kudzīt, es galīgi nepiekrītu, pa bibliotēkām dzīvojos diezgan bieši skolas laikā, LU laikā un pašlaik cik ģimenei vajag. 8 no 10 bibliotēkārēm ir ar novirzēm no putekīem, vai nelaim;igā sieviešu likteņa nezin. Bet ar prieku klup virsū neaizsargātiem bērniem (kamēr ražena mamma blakus nenostāsies ar pāris i-proniem pie jostas), tad gan uzreiz mute ciet.

bet tā, aizrādījui par visu- ka ienāci, ka ienāci par agru, kad ienāci par vēlu kad ienāci, kad viņa ir a''znemta, kad paņemi grāmatu, ka neesi pāņēmis, ka neesi to paņēmis, ka paņēmi to, kuru vajag kādam citam, ka gribi paņemt to, kuru jau kāds ir paņēmis. ka atnesi par agru, ka atnesi par daudz, ka nolikki par tuvu, par tālu, pārāk tuvu citai kaudzei, pārāk tālu no pārējām kaudzēm, ka vispār atnāci un nodevi grāmatas dienā, kad vi'mai ir pār daudz to grāmatu vai ir PMS, ka stāvi pie bibliotēkas durvim, ka stāvi aiz durvīm, ka stāvi pie sienas, ka stāvi atbalstījiet pret galdu, ka apsēdies uz vienīgā krēsla pie pretēja galda kamēr gaidi savu rindu, ka esi rindā pār tālu, par tuvu, ka no tevis smaržo pēz skolas ēdnīcas zirņu biezeņa... te var turpināt ilgi.

tiešām..

tāpēc, noteikti, cilvēki ar veseliem nerviem un ar standarta dzīvesprieku pārsvarā bibliotēkās nestrādā.
smaidīgs bibliotēkārs, kas pajautās, ko jūs vēlāties? vai vēlāties vēl kaut ko? vai var palīdzēt a izbēli vai ieteikumu?

nē, pārsvarā bibliotekāri ir priecīgi, kad bibliotēkā NEVIENS NENĀK< NEKO NEAIZTIEK, un NEŅEM un NEATDOD.

biblioēkas latvijā ir tādas... morga filiāles, kur bērniem NAV prieks rādīties.

pirms 5 gadiem, 2015.06.05 00:32

acme

domā, ko raksti- fakts ir tāds,ka grāmata ir, nu tad lai nomaina to pareizo numuru!

pirms 5 gadiem, 2015.06.05 10:42

s - domā, ko raksti

aita tu esi gatavā - rakstīju par situāciju, ka bibliotekāre liek nopirkt grāmatu kura vairs nav tirdzniecībā!Kur lai rauj to grāmatu?Vienā eksemplārā tipogrāfijā pasūtīt? Piedzemdēt to grāmatu tad ir vieglāk!Un to ar nepareizo numuru izmest?

pirms 5 gadiem, 2015.06.05 11:32

policija

Ja apvaino zādzībā,jāsauc policija. Tad policija arī pateiks,kas likumīgs,kas nē.

pirms 5 gadiem, 2015.06.04 11:37

s

Zelta padoms - lai tad bibliotekāre skaidro ar kuru piekto punktu sajutusi ka grāmata zagta.Ja grāmatām ir numuri tad loģiski, ka jābūt datiem kam pieder grāmata ar nepareizo numuru!

pirms 5 gadiem, 2015.06.05 11:35

opaps

….vispār jau runa ir par to ka grāmatas izsniedz kaudzītēs (bez pavadzīmes ar sarakstu un grāmatu numuriem),bet pieņem pēc visiem noteikumiem pārbaudot katru punktu un tādēļ ja kas tad vainīgs bērns.

pirms 5 gadiem, 2015.06.05 10:07

penālis

Kā tad beigās beidzās visa šī epopeja par un ap grāmatu?

pirms 5 gadiem, 2015.06.07 14:04

mutere fruktere

atkārtošos, ja būtu droša par sava bērna rīcību, es noteikti izsauktu policija, ja bibliotekāre pateiktu, ka mana bērna nodotā grāmata ir ZAGTA. un tad tā piščalka, lai skaidro policijai, ar ko viņai pamato tādu secinājumu, bez izmeklēšanas un tiesas.

pirms 5 gadiem, 2015.06.07 16:15

opaps

vēl viss ir procesā.Bibliotekārei ir dokumenti bet,bērnam tikai viņa vārds- tātad pēc "papīriem" pierādīt savu taisnību nevar jo nodotā grāmata nau" izsniegta" jau vairākus gadus vispār.

pirms 5 gadiem, 2015.06.07 21:09

omamma

Opap, kad mēs mācījāmies skolā, mums katru dienu bija divas latviešu valodas stundas! Ko Tu tajās darīji, ka NAV raksti naU?

pirms 5 gadiem, 2015.06.08 10:47

advents

nepiekasies tantuk, opaps runā pēc būtības

pirms 5 gadiem, 2015.06.08 13:27

o....

...nu tā iznāk ja nizlasa to ko raksta un tāskola bij tik sen.

pirms 5 gadiem, 2015.06.08 12:24

hahahaha

un atkal neizlasīji...

pirms 5 gadiem, 2015.06.08 18:19

jaaa

jaa jaa jaa

pirms 5 gadiem, 2015.06.14 09:21

:)

Bērni mēdz samainīties ar grāmatām. Netīšām. Summa nemainās no saskaitāmo kārtības :)

pirms 3 gadiem, 2017.04.03 14:22

Jana

vispār skolotājiem un visādiem pasniedzējiem algas vajadzētu maksāt pēc populiritātes ..ir tādi pasniedzēji..kas paši neko nesaprot,,un tik bērnus māca no grāmatas.. JA NEMĀKI LASI TIKMĒR KA SAPRATISI..UZ SKOLA ATNĀK TIK ATZIMĒTIES...JĀ JĀ TAS IR JELGAVAS LLU...AIZEJAT TAGAD UN APSKATIES KĀDAS RINDAS IR PIE SKOLOTĀJIEM UZ KONSULTĀCIJĀMM...VISU ZIEMU NEVARĒJA TIK KLĀT...UN TAGAD ARĪ ATNĀK UZ 1.5 STUNDU..

pirms 3 gadiem, 2017.05.16 13:43

Ha Ha

Tu no mēness nokriti. Tas tak visu laiku ir... maurošanā varenas svētās govis, bet, kad jāmāca bezatbildības kalngals meklē vainīgos, un tad kauc, ka cilvēki neizglītoti un ļauni. Sevi jau neredz!!!

pirms 3 gadiem, 2017.05.30 16:22

Studentu lietas

Uz zz.lv pilno versiju