Pleķi uz zemeņu ogām - no kā? 10

Pirkām zemenes no pazīstamas kundzes dārza. Krūmiņus es nepaguvu apskatīt, bet lasīja gan no dobēm. Svaigs un no sava dārza- kā saka. Pārsteidza, ka kundze vienmēr (viņai samēra sīkas ogas, salīdzinot ar poļu) ievāca, kad tās bija gaiši rozā, vai sarkanīgas ar gaišiem galiņiem, arī pēc garšas nav ne pārāk saldas, ne pārāk mīkstas, tātad varēja stāvēt vēl saulē un gatavoties (norakstīju uz vēlmi ātrāk nopelnīt, bet rindā jau pie viņas nestāv, un jau nākamajā dienā (nobīde pirkumos tikai par 1 dienu) ogas jau būtu tumšākas un sulīgākas. Izbrīnu radīja nesen nopirktas ogas, tās pirmo reizi palika otrajai dienai (nemazgātas) un traukā palika tumšākas bet visas ar sīkiem iemīcītiem pleķīšiem (maziem, var teikt kā punktiem un sīkpleķīšiem). Pleķīšu krāsa atšķiras no pamatogas, grūti aprakstīt, bet tāda gaišāka. Ogas nav ne iepelējušas, ne iepuvušas, tāpēc noteikti tā nav mūsu vaina - ogas traukā palika vēsumā laukā uz nakti, nebija ne ledusskapī liktas, ne karstumā turētas. Parādījusies doma, ka kundze zina šo vainu savām ogām, tāpēc ievāc tās kamēr nav kļuvušas tumšākas un izraibinātas ar pleķīšiem. Izmeklējos visur interntā, domāju, ka varbūt no minerālmēslojumiem, vai slimība kāda- neko neatradu ar tādiem iemīcītiem gaišākiem pleķīšiem un punktiņiem. Varbūt kāds audzējot zemenes vai zinošs var padalīties ar info, kas tas ir? p.s. uztrauc vēl viens fakts - kundze (kā jau no savas dobes) uzstāja, ka bērni var ēsti turpat uz vietas nemazgātas, jo nav smilšainas ogas (es jau arī atceroties savu bērnību pie omes, neaizliedzu). Tagad uztraukums, ko tad viņi bija ēduši - nemazgātu minerālmēslojumu vai slimas ogas. Jo manā bērnībā atstājot ogas arī uz nākamo dienu nekad neesmu redzējusi tādus pleķus. Esmu saskārusies tikai mūsdienās, pērkot ogas. Bet KAS TAS IR?

Pievieno komentāru

Komentāri 10

redzēju arī

dīvaini

pirms 3 gadiem, 2017.06.25 13:18

...

Pašai Zemenei pleķi nav parādījušies?

pirms 3 gadiem, 2017.06.25 22:09

a35

nu nekas labs tas točno nav

pirms 3 gadiem, 2017.06.27 13:44

oga

Mūsdienās viss godaprāts dēļ naudas sen ir pazudis cilvēkiem - kas tur tiek gāzts virsū privātajos mazdārziņos audzētam neviens nezina, izņemot pašus saimniekus.Pārbaužu nekādu, tik cik ka pasaka,
"ka nu tīra manta". Tikai zinu, ka tiek audzēts atsevišķi pašiem, un citās dobēs - tirgošanai.Tātad laikam ir atšķirība...

pirms 3 gadiem, 2017.06.27 15:19

Laureens

vai nu vīrs uzdročija, vai arī pasāi masturbējot vagīnsula satecēja virsū zemenēm...
p.s protams, ka Tavu garo penteri neizlasīju, tik pēc virsraksta vairāk, vai mazāk varēja noprast problēmas cēloni.

pirms 3 gadiem, 2017.06.28 01:15

Kulaciņš

Vai nebija nodračīts uz zemenēm?

pirms 3 gadiem, 2017.06.29 14:39

zemene

Vai tas ir kaut kas līdzīgs šim: http://www.la.lv/vai-slimas-zemenes/

pirms 3 gadiem, 2017.06.29 09:59

Zemene

Diemžēl nav. Kā rakstīju- pleķīšu krāsa ir gaišāka par pašu ogu, neregulārās formas. Šajā rakstā punktiņi ir izteikti brūni- tātad tumšāki.

pirms 3 gadiem, 2017.06.29 10:51

egle1

Ja tā kundze pazīstama, kā raksta tēmas autore, lai aiziet un pajautā, kas ar tām ogām tur ir.

pirms 3 gadiem, 2017.06.29 11:36

Zemene

Kundze neteiks, pateiks, ka nezina kas, un pēcāk ar puspilsētu manus kauliņus pārmazgās. Kundze pelna, tirgojot šīs ogas, turklāt apvainojas, ja uz viņas uzstājīgiem aicinājumiem nākt un pirkt, saņem atteikumu.

pirms 3 gadiem, 2017.06.30 05:24

Atpūta

Uz zz.lv pilno versiju