Cik jāmaksā par kaķi no patversmes? 25

Vai taisnība, ka ņemot kaķi no patversmes Jelgavā, jāmaksā kaut kas ap 30 eiro? (ja kastrēts/sterilizēts, utt). Domāju, ka dzīvniekus atdod par brīvu, pret kaut kādu līgumu, bet vairākas reizes atdūros pret info netā, ka jāmaksā tie 30 eiro. Tiesa? Kāds pēdējā laikā ņēmis?

Pievieno komentāru

Komentāri 25

Tas pats Jānis

Par kaķi no patversmes, teorētiski, nav jāmaksā nekas, bet... katra patversme pēc saviem uzskatiem var noteikt brīvprātīgi-piespiesto ziedojumu, jo ikdienā patversmei ziedo retais - pārāk skopi esam. Parasti summa aprobežojas ar 10 par runci vai 20 par kaķeni. No otras puses - ja jums nav šī nelielā summa, ko ziedot patversmei, kas kaķi ir sakopuši, vakcinējuši, sterilizējuši (summāri līdz 50 eur izdevumi), kā jūs šo kaķi pabarosiet?
Ņemot kaķi no patversmes ir jābūt gatavam ziedot netikai naudu, bet arī laiku šī kaķa pieradināšanai pie normālas dzīves un tāda cilvēka kompānijas, kas nemēģinās iesviest ar kādu pasmagāku priekšmetu vai kā citādi nodarīt pāri. Bet ir arī plusi patversmes kaķiem - kaķi ir ļoti gudri dzīvnieki un lieliski spēj novērtēt cilvēka rūpes un pieķerties. Šāda īpašiba nepiemīt dārgajiem šķirnes kaķiem un no laukiem atvestiem. Turklāt, Jelgavas apkaimes patversmēs ir lieliska izvēle un ja nepatīk LLU patversme, ir arī Salgalē viena privātā. Apzvaniet, aizbrauciet un apskatieties.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 10:48

Vecā Vipele > Jānim

Nu man atkal ar pamestajiem kaķiem ir bijusi vairākkārtēja negatīva pieredze.Un tieši no laukiem atvestie ir bijuši tie labākie.Katram sava pieredze.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 17:28

Tas pats Jānis

Ne katrs cilvēks var atrast kopēju valodu ar kaķi. Jāatcerās, ka kaķis ar patstāvīgas dabas plēsējs kas pie pareizas attieksmes lēnām pierod pie mājām un cilvēkiem.

pirms 3 gadiem, 2017.06.30 10:54

Minka

Ja arī ir jāmaksā - kaķi no patversmes paņemt būs lētāk nekā no ielas. Es paņēmu no ielas - sterilizējot, vakcinējot, atblusojot, attārpojot un vēl no visādām saķertām kaitēm izārstējot sanāk pat vēl vairāk par Jāņa minētajiem 50 eur. Un kaķi tiešām ir gudri, mīļi, mūžam pateicīgi un uzticīgi - tam pat nav nozīmes no patversmes, ielas vai laukiem ;)

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 21:00

andris

Labi rūkts, minka,tomēr zinot mūsu sīkdvēselīti un mazo blēdīti sevī ,iesaku ņemt kaķi maisā,veiciet visu pats ,būs garantija ka tās arī ir izdarīts,mēdz būt arī neaprakstīti gadijumi ka minkāns no patversmes noliek ķepiņas no kaut kādas zarazas,un dokteris saka ,kāpēc ta nēsat veicis vakcināciju. Rādu patversmes pasi -šis smaida un saka, ka mūžam nav dzirdēts ka pēc vakcīnas minkāns slimotu. Tad jau labāk maksāju pa visu pats un skaidri zinu kad un kas ir darīts.

pirms 3 gadiem, 2017.10.11 17:24

Minka

Es nerūcu. Godīgi sakot šī tēma ir pilnīgi lieka. Par ko mēs vispār runājam? Vai nu grib mājdzīvnieku, vai nu negrib. Ja grib, jautājums par mazākām vai lielākām izmaksām ir pašsaprotams, lai tajā vēl iedziļinātos.

pirms 3 gadiem, 2017.10.12 19:57

pele

Pilns ss ar kaķiem par brīvu. Ir pat kundze Rīgā, kas savāc kaķus, sterilizē, izārstē un atdod par brīvu, vēl arī socializējot un nodrošinot kaķim barību pirmajam laikam pie jauniem saimiekiem. Turklāt ar piebildi, ja pārdomāsiet- ņems atpakaļ. Atdod arī kaķēnus, ar piebildi, ka pēc pāris mēnešiem sterilizēšot par savu naudu (arī nogādā pati). Vot tā ir labdarība. Bet patversmes zažralisj.

pirms 3 gadiem, 2017.06.26 23:58

m!

Cilveki ziedo $$ shiem cilvekiem

pirms 3 gadiem, 2017.06.27 21:00

esce

absurds ne patversmes

pirms 3 gadiem, 2017.06.27 13:43

pelei

Laikam tomēr patiesas informācijas šajā jomā ir par maz! Vai ziniet, ka apmaksātas kaķa uzturēšanai patversmē ir tikai pirmās 14 dienas - pēc tam IEMIDZINĀŠANA! Pasakiet, vai 14 dienu laikā tam milzīgajam daudzumam pamesto dzīvnieku ir reāli sameklēt saimnieku? Tālākā uzturēšana ir patversmju ziņā - tad arī tiek lūgti ziedojumi no sabiedrības, ziedojums saņemot no patversmes veselu un visādi citādi sakārtotu dzīvnieku. Jaunajam saimniekam atliek tikai mīlēt un lolot!
Par brīvu nenotiek nekas! Pat pieminētā kundze maksā no savas kabatas, jo acīmredzot, to var atļauties.

pirms 3 gadiem, 2017.06.29 12:14

pele

Jā, cilvēki izķer pagalma kaķus un par savu naudu sterilizē un palaiž un tad baro. Cilvēki paņem no ielas kaķi, sterilizē un nodrošina pagaidu māju un viss par savu naudu Palaižot sterilizēto pagalmā - viņiem kaķis naudu par uzturēšanu neatmaksā. Un pagaidu mājas arī neko neprasa pretim. Tas nozīmē, ka viņi ir ieinteresēti darīt šo darbu un mīlot dzīvniekus, nodrošināt tiem normālu dzīvi. Loģiski, ka mēs ari ņemsim otro kaķi no kādas kundzes, pagaidu mājas par brīvu, ne jau ar šādām izmaksām no patversmes. Nekad neesmu dzirdējusi, lai patversmes šādi izspiestu "ziedojumus". Attiecīgi no viņiem arī dzīvniekus ņem krietni mazāk.

pirms 3 gadiem, 2017.06.30 11:42

trešā pele

Cik daudz tad ir to cilvēku, kas tik nesavtīgi rūpējas par pagalma kaķiem? un kur rodas pagalma kaķi? Taču, laikam, no bezatbildīgiem subjektiem, kuri pamet savu dzīvnieku, kuri nerūpējas par dzīvnieka labklājību un par to , lai tie nevairotos!

pirms 3 gadiem, 2017.06.30 21:49

Otrai pelei

Parasti tieši tā arī notiek - par savu naudu. Piem Monika daudz tērē kaķiem tieši savu $. Jo ar ziedojumiem vien nepietiek.
Kā Tev liekas, ja beidzas jau tā tik skopi saziedotā naudiņa, kaķi sēž badā un neārstēti?
Piedod, bet Tev tāda greiza sapratne vispār par šo lietu.
Kad ņēmām suni no patversmes, arī maksājām. Un ne maz. Sterilizācija, augoņu izoperēšana. Potēšana. Socializēšana. Kā Tev liekas? tie 16lati, ko 2004 gadā par veselu, feinu rotveileri samaksājām, ir milzu nauda?
Un tiešām. Ja nav iespējams samaksāt 30 eiro par kaķi - no kā Tu viņu barosi? Par kādu naudu pie ārsta vedīsiĻoti neiesaku ņemt tad kaķi ''par brīvu'' no citurienes. Kad būs kaķēni, atkal papildināsies ielu kaķu kolonijas :(

pirms 3 gadiem, 2017.07.07 12:45

pele-> Otrai pelei

Tieši tāpēc ir cilvēki, kas sterilizē un palaiž kaķus savā pagalmā. un tieši tāpēc patversmēm jābūt ieinteresēties sterilizētus kaķus bezmaksas izplatīt starp potenciāliem saimniekiem. lai cilvēki par brīvu ņem sterilizētu, nevis nesterilizētu. pašlaik ir izvēle - par brīvu nesterilizēts, vai par šķirnes kaķa cenu sterilizēts. cilvēki ņem par brīvu. es ņemšu par brīvu, un tad - kaķēnus tāpat dāvināšu caur ss.lv. Jo vēlos 2.kaķi mājās un izbarot varu, bet lieku 30 eiro nav. Turklāt, pie ārstiem laukos kaķus mēs nevedam. Pardon. Ārstējam paši.

pirms 3 gadiem, 2017.07.08 21:49

m!

Tad padomajiet vai valsts kura jus dzivojiet ir nomala un pilda savas funkcijas

pirms 3 gadiem, 2017.06.30 12:59

Jampāzijs no Elejas

Kaķis pagalmā blj kādas funkcijas pilda? Risinājums meklējams bez patversmes opcijas un miers. Tik dikti lielajiem glābējiem vajag, griežat krāniņus nost un ņemat mājās aiz slēgtām durvīm, nevis tēlojat samariešus.

pirms 3 gadiem, 2017.06.30 21:33

Reinis

Atdošu savu Muri par vienu bamslīti!

pirms 3 gadiem, 2017.06.30 21:50

katrīna

2 gadus atpakaļ paņēmu kaķenīti no patversmes, piedāvāja ziedot naudu - atteicos. Rudenī paņēmu kucēnu - vajadzēja samaksāt 30 eiro.

pirms 3 gadiem, 2017.07.03 15:49

1236

Ko nozīmē vajadzēja? Neatdeva kucēnu, kamēr nesamaksājāt? Un ko nozīmē atteicos ziedot? Tad var savākt kaķi padusē un, nelaižot vaļā, aizbēgt?

pirms 3 gadiem, 2017.07.04 02:11

Tas pats Jānis

Katrīna, ar tādu domāšanu nevajag adoptēt dzīvnieku! Kas notiks, ja dzīvnieks saslims un būs jāatdod veterināram paliels cipars? Uzreiz eitanāzija?. Kas tiem mūsu jelgavniekiem ar to neiespējamo skopumu?

pirms 3 gadiem, 2017.07.04 11:06

katrīna

Tas pats Jānis, manam sunim nu jau ir gads. Es septembrī viņu izvadāju pa ārstiem, samaksāju ap 300 eiro, tā kā man ar naudas lietām priekš dzīvniekiem nav problēmu. Bet es uzskatu, ka ja cilvēks paņem suni/ kaķi no patversmes, viņš jau palīdz tai patversmei un nevajag maksāt vēl papildus naudu, vienīgais ja vēlās ziedot.

pirms 3 gadiem, 2017.10.12 12:51

katrīna

1236 . Jā, neatdeva. Sākumā vajadzēja aiziet uz kasi un samaksāt, tikai pēc tam pēc suņa. Kad ņēmu kaķi, tad piedāvāja brīvprātīgi ziedot, es atteicos, jo katru mēnesi ziedoju citai patversmei.

pirms 3 gadiem, 2017.10.12 12:52

kaķa saimniece

Jā, taisnība, man kaķenīte patversmē izmaksāja 30 EUR, nebija sterilizēta, tikai vakcinēta (5 mēneši veca). Man uzreiz pateica, ka būs jāmaksā, ja ne, varu iet mājās bez kaķa. Godīgi - tiem, kuri baidās - uzticīgākie lopiņi ir tieši šie, dzīves pabērni.

pirms 3 gadiem, 2017.07.05 13:08

Polli

Cilvēki mīļie, atveriet ss un ņemiet par brīvu kaķēnus un kaķus. Tie arī nonāks uz ielas vai tiks iemidzināti, ja jūs viņus neņemsiet. Izdariet labu darbu kaķiem un suņiem. Patversmes ir liels bizness izskatās. Lai pelna uz citu rēķina. Viņiem jāraksta projekti, jāpiedalās pasākumos, jāapgūst fondi, jāmeklē sponsori un jāprasa nauda pašvaldībai. Ko dara viņi? Pārdod kaķus!

pirms 3 gadiem, 2017.07.06 05:05

Lelde

Jebkura dzīvnieka sakārtošana, atbrīvojot no visiem iespējamiem parazītiem, izārstējot, vakcinējot, kastrējot, arī uzturot un aprūpējot , tās ir konkrētas izmaksas, jo ne vetārsts, ne dzīvnieku kopējs, ne barība, pakaiši un daudz kas cits nav par VELTI! Tikai mūsu valstī visi visu grib na haļavu!!! Ārzemēs, attīstītās valstīs, lai adoptētu dzīvnieku no patversmes ir konkrētas prasības, gan par dzīvesvietu, gan ienākumiem, un arī dzīvnieka paņemšanas brīdī ir jāšķiras no pienācīgas summas, ne jau 30 nieka eiro! Tāpēc jau mums ir to klaiņojošo dzīvnieku tūkstoši, jo esam bezatbildīgi radījumi, nepatīk, nevaru pabarot, izliek laukā, lai dzīvo kā grib...tāpēc jau esam kur esam...

pirms 3 gadiem, 2017.10.11 13:39

Atpūta

Uz zz.lv pilno versiju