Uzsāk kriminālprocesu par “aplokšņu algām” būvniecības uzņēmumā; kratīšana veikta arī Jelgavā 1

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada maijā ir uzsākusi kriminālprocesu par “aplokšņu algu” izmaksu būvniecības nozares uzņēmumā, informē VID.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde Rīgā un Jelgavā veica 10 kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, būvniecības objektos un personu dzīves vietās. Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemta skaidra nauda vairāk kā 15 000 eiro apmērā, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka uzņēmums no 2019.gada līdz šim brīdim grāmatvedības reģistros nav uzrādījis darba samaksu un neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu ir neoficiāli izmaksājis skaidrā naudā ap 30 darbiniekiem.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 217.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm. Trīs personas ir atzītas par aizdomās turētām un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts ieņēmumu dienests norāda, ka cīņa ar “aplokšņu algām” ir viena no šā gada prioritātēm. Atgādinām, ka ziņot par pārkāpumiem nodokļu jomā var ikviens, rakstot uz parkapumi@vid.gov.lv.

Foto: no VID

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nezināmais

Vajadzētu Jelgavā kratīt uzņēmumu Jelgavas Augļi, kas maksā aploksnē daļu naudas(skaidrojot, ka kontā nepietika naudas) un vispār ietur algu, neizmaksā vajadzīgajā laikā. Ļoti negodīgi saimnieki

pirms mēneša, 2020.06.26 14:39

Ekonomika

Uz zz.lv pilno versiju