Kūdras ieguvējs un pārstrādātājs "Laflora" pagājušo gadu noslēdzis ar 78 354 eiro peļņu

Kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmuma "Laflora" apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 18,231 miljonus eiro, kas ir par 5,1% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt kompānijas peļņa saruka 5,1 reizi - līdz 78 354 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

LETA jau ziņoja, ka, saskaņā ar uzņēmumā nesen vēstīto, "Laflora" peļņas kritums pērn skaidrojams ar būtiskām investīcijām uzņēmuma attīstībā, tostarp, jaunas infrastruktūras izveidē kūdras ieguves vietās un kūdras produktu ražotnē, kā arī tehniskā parka modernizācijā.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn kompānija ieguva frēzkūdru un gabalkūdru Kaigu, Drabiņu un Nīcgales kūdras purvos. Kopējais uzņēmuma kūdras ieguves apmērs pērn bija par 7% mazāks nekā gadu iepriekš. Kūdras ieguves apmēra samazinājums ir skaidrojams ar ļoti augstiem ieguves rādītājiem gadu iepriekš. Pērn kūdras ieguves apmēri kopumā ir vērtējami kā vidēji augsti.

Tikmēr kopējais kūdras un kūdras produktu pārdošanas apmērs pērn bija 969,749 kubikmetri, kas par 1% pārsniedz iepriekšējā gada rādītājus.

Pērn "Laflora" turpināja investēt kūdras ieguves infrastruktūras izbūvē, ražošanas attīstībā un ražošanas tehnikā. Pērn kompānija turpināja izbūvēt kūdras ieguves laukus paplašinātajā licences teritorijā Nīcgales purvā, un turpināja izbūvēt kūdras ieguves laukus un pievedceļus Drabiņu purvā. Kopējās kompānijas investīcijas pamatlīdzekļos pērn veidoja 1,444 miljonus eiro, un tika finansētas no kompānijas pašu līdzekļiem, kā arī, izmantojot ilgtermiņa finanšu līzingu.

Komentējot Covid-19 ietekmi uz kompānijas darbības jomu, "Laflora" vadība norāda, ka kompānija turpina saņemt un izpildīt produkcijas piegādes pasūtījumus, un saņemt norēķinus par piegādāto produkciju gan no eksporta klientiem, gan vietējiem pircējiem. Patlaban kompānijas vadībai pieejamā informācija neliecina par pieprasījuma un likviditātes samazināšanos eksporta tirgos.

"Laflora" vadība arī norāda, ka kompānijas vadība pievērš īpašu uzmanību nepārtrauktai situācijas izvērtēšanai un atbilstošu riska vadības pasākumu ieviešanai, lai nodrošinātu kūdras ieguves un ražošanas procesa nepārtrauktību.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2018.gadā "Laflora" strādāja ar 17,351 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 12,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa saruka 3,3 reizes - līdz 400 290 eiro.

Uzņēmums "Laflora" reģistrēts 1995.gadā, un tā pamatkapitāls ir 332 810 eiro. Kompānija pieder SIA "Svētvalde" (51%) un divām Vācijas privātpersonām. Kompānijas pamatdarbība ir kūdras ieguve, kūdras pārstrāde, kā arī kūdras produktu ražošana un pārdošana.

Foto: no uzņēmuma arhīva

Pievieno komentāru

Ekonomika

Uz zz.lv pilno versiju