"Jelgavas tipogrāfija" ieguldījumiem attīstībā saņēmusi 5 miljonu eiro kredītu

"Luminor" banka piešķīrusi finansējumu "Jelgavas tipogrāfijas" attīstībai piecu miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja bankas pārstāvji.

Lielākā daļa jeb trīs miljoni eiro izmantoti jaunas ražošanas ēkas celtniecībai, bet vēl divi miljoni eiro sadarbībā ar "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") izsniegtajām garantijām piešķirti ražošanas iekārtu iegādei.

Kā norāda bankā, "Jelgavas tipogrāfija" ir viens modernākajiem Latvijas tipogrāfijas uzņēmumiem, kas specializējies grāmatu, dienasgrāmatu un kalendāru izgatavošanā. Tipogrāfija eksportē ap 60% no savas saražotās produkcijas. Uzņēmums savā darbībā ieviesis daudzus energoefektīvus un labas pārvaldības principus, bet 2021.gada sākumā noslēdza darbu pie desmit gadus ilgi lolotās idejas - jaunas 5200 kvadrātmetru lielas ražotnes ar ilgtspējīgu un efektīvu ražošanas procesu.

Uzņēmuma ražotnei iegādātas un uzstādītas arī jaunas iekārtas, tostarp krāsu iespiedmašīna un vairākas mazas iekārtas - sanešanas līnija apvienojumā ar šujmašīnu.

"Tagad, kad pasaulē pandēmijas dēļ daudzas loģistikas ķēdes ir izjukušas un ir pieaudzis pasūtījumu apjoms no Eiropas, tai skaitā Latvijas, izdevējiem, mums ir plašākas telpas ražošanai, jauna iespiedmašīna, kā arī vēl dažas jaunas iekārtas. Bonuss ir arī papildus platības noliktavām, kur uzkrāt ražošanai nepieciešamo papīru un materiālus," pauda "Jelgavas tipogrāfijas" valdes priekšsēdētājs Māris Matrevics.

"Luminor" ir trešais lielākais finanšu pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs ar aptuveni 900 000 klientu, vairāk nekā 2300 darbiniekiem. "Luminor" pašu kapitāls veido 1,7 miljardus eiro, pirmā līmeņa pamata kapitāla rādītājam (CET1) sasniedzot 23,1%.

"Jelgavas tipogrāfija" 2020.gadā strādāja ar 10,34 miljonu eiro apgrozījumu un guva 859 472 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

SIA "Jelgavas tipogrāfija" dibināta 1996.gadā un tās pamatkapitāls ir 190 391 eiro. Uzņēmums pieder SIA "VVMV" (25%), Rodijam Trankalim (22,81%), Mārim Matrevicam (21,9%), Jurim Sīlim (21,49%), Artai Kamolai (7,16%) un Sandrai Matrevicai (1,65%).

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Ekonomika

Uz zz.lv pilno versiju