Glābšanas salmiņš esi tu pats 12

Skaistumkopšana ir viena no visvairāk cietušajām nozarēm “Covid-19” ierobežojumu laikā. Latvijā tie ir ap deviņiem tūkstošiem cilvēku, kuru personīgās un ģimenes dzīves piedzīvo nozīmīgas un nereti neatgriezeniskas pārmaiņas. Aizvien vairāk dzirdams par salonu aizvēršanu un inventāra pārdošanu. Arī masiere Evija Balode-Selecka ir pieņēmusi lēmumu aizvērt skaistumkopšanas salonu Jelgavā.

– Tātad lēmums ir pieņemts un pārmaiņas ir neizbēgamas. 
Jā, skaistumkopšanas salonu “Body Code”, kas darbojās sešus gadus, veram ciet, tā vairs nebūs. Pārējām speciālistēm nav atļauts strādāt, taču par telpām ir jāmaksā un es vairs nevaru segt īres maksu nezināmu laiku. Man savā ziņā ir paveicies, jo esmu ārstniecības persona un drīkstu strādāt, tādēļ esmu izlēmusi par labu savam atsevišķam ārstniecības kabinetam. Man ir ļoti žēl, ka tā, bet šis ir laiks, kad viss mainās un mums ir jāspēj mainīties līdzi.

– Vai var teikt, ka “kovid” ierobežojumi aizvēra “Body Code”?
Es negribu vainot ne “kovid”, ne kādu citu. Bija laiki, kad bija lieli skaistumkopšanas saloni ar administratoru un telefonu, kas zvanīja, cilvēkiem, kas nāca no ielas, tagad tas viss ir beidzies. Skaistumkopšanas joma kā tāda pārveidosies, iespējams, būs mazi kabinetiņi un privātpraksītes. Lai gan man ļoti patika tas laiks, kad cilvēki šeit nāca un jutās labi. Tagad ir drūmi aiziet uz darbu apliet puķes, padzert tēju klusumā, atceroties, ka iepriekš te bija rosība un sarunas. Skaistumkopšana vispār ir tāda sievišķīga padarīšana, un ir jauki, ja ir labs kolektīvs, kas mums, protams, bija. 

– Jo daudzām sievietēm skaistumkopšanas salons nav tikai vieta, kur masē muguru vai lako nagus, tas ir kas vairāk.
Liela daļa sieviešu skaistumkopšanu bija atradušas kā vietu, kur atpūsties. Tā nav tikai masāža, tā ir arī vide, ko radi. Ja pats labi jūties tur, kur esi, arī citi to jūt. Šeit nekad nav bijis tā, ka ātri izmasē vienu, tad uzreiz nāk nākamais pēc pieraksta. Te ir komunikācija, sarunas, tēja un atpūta. Kopā būšanas laikam man pietrūks visvairāk. Taču es cenšos nenožēlot, tas ir gabaliņš, kas vienmēr paliks sirdī.
Tagad atkal ir kaut kas jauns, un es pieļauju, ka tas nebūs sliktāks, vienkārši ir grūti atlaist veco un pieņemt jauno. Daudziem ir grūti, arī man šis lēmums nav viegls, bet es esmu pateicīga par to, kas man ir. Es daudz nepārdzīvoju, jo viss mainās, līdzīgi kā gadalaiki – ir pavasaris, vasara, ziema, laiks iet uz priekšu. Visiem būtu vieglāk, ja mēs katrs darītu to, ko varam, un neskatītos, ko kāds nedara vai dara nepareizi. 

Visu interviju lasiet 18.februāra “’Zemgales Ziņās”

Foto: no personīgā arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 12

cilvēks

Šādi notiek masveidā. Līdz pašvaldībām ziņas jau nonāk, medijiem arī zvana, raksta, cilvēki ir izmisuši. Vairāk kā spējam iedomāties. Tālāk presē gandrīz nekas nenonāk. Bez tabu ķer tos, kas kaut ko dara, neanalizējot situāciju - viņš pārkāpa noteikumus, mēs pieķērām, mēs labie. Tie, kas baidās un sēž mājās, neprotestē, tie viņus neinteresē. Un nevienu neinteresē. Evija ļoti laba speciāliste ar perfekti atlasītu komandu. Iespējams, reiz atdzims. Tādi neizmirst.

pirms 14 dienām, 2021.02.21 12:02

mehs

Speciālisti ir ārsti un inženieri, nevis nagu griezēji un masieri. Kad vienreiz sāksiet to ielāgot? Tad jau lielveikala kasieri un apsargi arī ir speciālisti?

pirms 14 dienām, 2021.02.21 13:11

cilvēks

Nemuldi nu. Tādam kā tev neko pat skaidrot nav jēgas. Tik varu pateikt, ka LV ārstu, ko var nosaukt par speciālistu kādā apakšspecialitātē, ir traģiski maz. Par inženieriem nezinu, bet droši vien visur situācija līdzīga. Izglītības kvalitāte pie vainas.

pirms 14 dienām, 2021.02.21 13:29

meham

Vēl ir arī dolbojobi kā tu.

pirms 13 dienām, 2021.02.21 16:14

Muah

pajollo cilvēks atklāja kūkiju izdzēšanas iespēju un saplusoja sevi kā vien mācēja?

pirms 13 dienām, 2021.02.21 16:47

Švimpāzijs

Visa šī nozare ir gadiem dzīvojusi uz vienu vienīgu nodoklīti - patentmaksu ~ 50€ apmērā. Attiecīgi sausais atlikums ir daudz lielāks nekā jebkuram, kurš saņem teorētiski tādu pašu mēnešalgu, bet atstāj ⅓ nodokļos. Nebūtu visus šos gadus tērējušies bet nolikuši zeķē, nebūtu tagad jāņerkšķ. Speciālistiņi ibio.

pirms 13 dienām, 2021.02.21 16:46

!!!

Cilvēks pēc sevis vērtē citus! Labi sevi noraksturoja!

pirms 13 dienām, 2021.02.21 19:24

cilvēks

Ja valsts uzskata, ka patentmaksa ir laba lieta un to atļauj, tad kādēļ to neizmantot? Nu jau nebūs, tad varēs maksāt to trešdaļu vai nu jau pusi, arī tu. No tevis arī paņems, kas pienākas par to, ka mūs visus tik veiksmīgi izglāba no koronas :DDD

pirms 12 dienām, 2021.02.23 07:27

Data

Ir arī tādi darbadevēji,kuri piespiež nodarbinātos noformēties pašnodarbināto statusā.Pat Lattelekom montieri pārgāja šādā statusā.Labi,ka valsts publiskajai vadībai mati kārtībā un nagi sakārtoti.Un,ko domāja finansu ministrija ieviešot patentmaksu.

pirms 13 dienām, 2021.02.21 17:16

Mhhh

Patentu ieviesa jo pirms tam shai “speciaalistu” nozarei nodoklis vispaar bija pie firsas.

pirms 13 dienām, 2021.02.21 20:43

Zoo

Piekrītu Meham, protams, skumji nozarei!
Man sieva matus nogrieza, ar nagiem pats tieku galā. Prorams, ne visiem ir prasmes sevi apšņikāt bez speciālista! :D

pirms 10 dienām, 2021.02.24 21:37

Zoo

Pamasēt arī sievai palūdzu. Var arī pats tikt mierīgi galā.

pirms 10 dienām, 2021.02.24 21:39

Dzīvesstils

Uz zz.lv pilno versiju