Dabas muzejā būs skatāma dienliliju izstāde

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā Rīgā, K. Barona ielā 4, no 22.jūlija līdz 24.jūlijam norisināsies biedrības "Latvijas dekoratīvo augu oriģinatoru apvienība" organizētā dienliliju izstāde,  informēja muzeja Komunikācijas nodaļas pārstāve Polīna Šķiņķe.

Izstādes laikā katru dienu apmeklētāji varēs skatīt jaunus, tikko plaukušus un grieztus ziedus.

Kā stāstīja Šķiņķe, dienliliju jeb dienziežu zieda mūžs ir īss - tās zied ne ilgāk par 24 stundām, bet jauns ziedpumpurs atveras ik dienu pat divu mēnešu garumā. Dienlilijas, ko dēvē arī par skaistziedēm, dienziedēm, viendienītēm, ir ļoti piemērotas aizņemtiem cilvēkiem, jo neprasa īpašu aprūpi - tās spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, plaukt tiešos saules staros vai pusēnā. Dienziežu krāšņumu neietekmēs nedz krusa, nedz stiprs lietus un vējš, jo nākamajā rītā atkal būs izplaucis jauns zieds.

Izstādes laikā kopumā būs eksponēti vairāki simti dienliliju šķirņu, tostarp Latvijas oriģinatoru veidotās šķirnes un arī jaunumi no citām valstīm. Ar pašaudzētiem ziediem piedalīsies dienliliju kolekcionāri un oriģinatori Dainis Plūme, Baiba Maurāne, Ingrīda Otlāne, Raimonds Petrovskis. Būs apskatāmas arī Latvijas pirmā dienliliju oriģinatora Jāņa Vasarieša, lielākā dienliliju dārza Latvijā izveidotāja Vara Baņģiera un Nacionālā Botāniskā dārza augu eksperta Agra Šiliņa izveidotās šķirnes.

Muzeja pārstāve atgādināja, ka izstādes apmeklētājiem jālieto sejas maskas, jāievēro divu metru distance, kā arī jāseko muzeja darbinieku un telpās izvietotajiem norādījumiem. Izstādes apmeklējums nav nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās, taču apmeklētāju skaits tiks regulēts.

 Izstādes darba laiks:

 

22. jūlijā 13.00–19.00

23. un 24. jūlijā 12.00–17.00

 

Muzejs aicina plānot ierašanos muzejā, ievērojot darba laiku, norēķiniem izmantot maksājumu kartes, kā arī pirms apmeklējuma iepazīties ar aktuālo informāciju muzeja mājaslapā www.dabasmuzejs.gov.lv.

 Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Dzīvesstils

Uz zz.lv pilno versiju