Šogad nemazinās satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits 1

Latvijā šogad līdz 15.septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājis 91 satiksmes dalībnieks, bet 3025 ievainoti, informēja Valsts policija.

Pērn šajā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 90 cilvēki, bet cieta 3361 persona.

Jau no trešdienas, 16.septembra, nedēļas garumā Eiropas Savienības dalībvalstīs norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla (Roadpol) organizētā akcija "Roadpol Drošības dienas". Iepriekšējos gados šī akcija bija zināma kā "Edward" diena un arī šogad akcijas mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Šīs nedēļas laikā uz Eiropas ceļiem policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē. Arī Valsts policija Latvijas teritorijā pastiprināti rūpēsies par satiksmes drošību un uzraudzīs satiksmes dalībniekus - gan autovadītājus, gan mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus.

Tāpat tiks arī kontrolēta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana, kā arī likumsargi veiks pastiprinātu ātruma kontroli. Tāpat visas nedēļas garumā policija skaidros riskus, kas rodas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos.

Akcijas kopējais mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, pastiprināti vēršot uzmanību, tam, ka katra satiksmes dalībnieka attieksme un uzvedība uz ceļa ir priekšnosacījums drošai satiksmei.

Lai kopīgiem spēkiem šo mērķi sasniegtu, Valsts policija aicina ikvienu satiksmes dalībnieku atbalstīt akciju, rūpējoties gan par savu, gan apkārtējo drošību piedaloties ceļu satiksmē.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vernons

CSN CSDD tīšām aizmirsa ielikt sadaļas "Ātruma samazināšana" un "Brīdinājuma signāli un to lietošana"! Ceļu policija arī neceļtrauksmi 33 gadu garumā! Noziedzīgas ceļu stiksmes drošības politikas apstākļos šī akcija ir utopija.
Virzienrādītāji un skats spogulī ir sākums uz nosprausto mērķi!

pirms 6 dienām, 2020.09.16 12:55

Asā hronika

Uz zz.lv pilno versiju