Policija līdz 22.septembrim pastiprināti uzraudzīs satiksmes dalībniekus 1

Valsts policija no ceturtdienas, 16.septembra, līdz 22.septembrim akcijā "Roadpol Drošības dienas" pastiprināti uzraudzīs satiksmes dalībniekus, informēja Valsts policija.

Šajā laikā Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Latvijā, norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla (ROADPOL) organizētā akcija. Akcijas galvenais vēstījums mērķis ir kopīgiem spēkiem panākt, lai šajā laikā uz Eiropas ceļiem nebūtu neviena ceļu satiksmes negadījuma ar bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem.

Akcijas laikā uz Eiropas ceļiem policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē.

Arī Valsts policija Latvijas teritorijā, papildu jau ikdienas satiksmes kontrolei, pastiprināti rūpēsies par satiksmes drošību un uzraudzīs satiksmes dalībniekus. Īpašu uzmanību pievērsīs gan mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, gan autovadītājiem, kā arī pareizai pasažieru pārvadāšanai - tiks arī kontrolēta drošības jostu un bērnu sēdeklīšu lietošana.

Tāpat likumsargi veiks pastiprinātu ātruma kontroli. Visas nedēļas garumā policija skaidros riskus, kas rodas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos.

"Diemžēl aizvadītā nedēļa uz Latvijas ceļiem ir traģiski prasījusi vairāku cilvēku dzīvības. Šādi gadījumi tikai skarbi atgādina par satiksmes dalībnieku iztrūkstošajām rūpēm gan par savu, gan apkārtējo drošību, kā arī nepieciešamību mainīt braukšanas kultūru un uzvedību uz ceļa. Ar šādu drošības akciju palīdzību policijas vēlas atgādināt, cik svarīgi ir būt uzmanīgiem un ievērot pavisam vienkāršas prasības ceļu satiksmē," uzsver Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis.

Latvijā šogad līdz 13.septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 97 satiksmes dalībnieki, bet 2827 ievainoti. Pērn šajā pat periodā ceļu satiksmes negadījumos bojā gāja 89 personas, bet ievainotas 2986.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vernons

Virzienrādītāji! Kad un kur jāieslēdz?
Stāvoklis joslā! Kad un kā?
Spogulis! Vai tajā palūkojamies?
Katru dienu 100+ ceļu satiksmes negadījumu! Izskatās pēc "normas"!

pirms mēneša, 2021.09.17 09:05

Asā hronika

Uz zz.lv pilno versiju