Uz Vīni dodas pretvēža kampaņas velomaratons (FOTO)

Caur mūsu puses novadiem uz Šauļiem un pēc tam tālāk uz Vīni šodien dodas pretvēža kampaņas velomaratons, kas pirms pusdienlaika startēja no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas. Pretvēža kampaņas – velomaratona “Ride 4 Women” dalībnieki ar divriteņiem mēro ceļu no Tallinas līdz Vīnei, pa ceļam piestājot vairākās valstīs, lai veicinātu sabiedrības informētību par profilakses iespējām pret dzemdes kakla vēzi.

Starptautisko velomaratonu “Ride 4 Women” jau piekto gadu organizē Eiropas Ginekoloģiskās onkoloģijas asociācija sadarbībā ar Eiropas Jauno onkoloģijas ginekologu tīklu, taču šogad tā maršrutā pirmo reizi iekļauta Latvija un pārējās Baltijas valstis, kur, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir ļoti augsts saslimstības līmenis ar dzemdes kakla vēzi.

Latvijā ik gadu atklāj 20 – 24 dzemdes kakla vēža gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, kamēr, piemēram, Somijā, vien aptuveni 4 – 5 gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Latvija pēc saslimstības ar dzemdes kakla vēzi ierindojas astotajā vietā, bet pēc mirstības no šīs slimības – piektajā vietā starp Eiropas valstīm.

“Velomaratons ir veids kā piesaistīt mediju un sabiedrības uzmanību šai ļoti aktuālajai problēmai. Gandrīz 60 000 sieviešu Eiropā katru gadu tiek diagnosticēts dzemdes kakla vēzis, katru stundu Eiropas Savienības teritorijā no šīs slimības nomirst divas sievietes. Tam tā nevajadzētu būt,” satikts nelielā atpūtas mirklī uz apvedceļa pie Jelgavas robežas, skumjo statistiku uzskaita brauciena iniciators un organizētājs ginekologs Rene Lakī (Rene Laky) no Grācas.

Foto: Raitis Puriņš, vairāk par velomaratonu lasiet 5.jūlija “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas

Uz zz.lv pilno versiju